STEAM pamokos (2024-03-27)

Šiandienos mokymosi proceso pokyčiai verčia mokytojus ieškoti naujų, kūrybiškų būdų, kaip įtraukti mokinius į mokymąsi. Viena iš tokių inovacijų yra STEAM (mokslo, technologijos, inžinerijos, meno ir matematikos) pamokos, kuriose mokiniams suteikiama galimybė mokytis per praktinę patirtį ir kūrybiškumą.

Kovo 20 ir 21 dienomis Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 8a klasės mokiniai dalyvavo STEAM technologijų ir matematikos pamokoje tema „Aitvaras“.

Mokymasis prasidėjo technologijų pamokoje, kurioje mokiniai sužinojo apie aitvarų istoriją, jų konstrukciją ir veikimo principus. Kad pritaikytų įgytas žinias, mokiniai buvo paraginti sukurti savo aitvarą. Ši užduotis skatino kūrybingumą, problemų sprendimo įgūdžius ir bendradarbiavimą tarp mokinių. Užduoties tikslas – sukurti veikiantį modelį.

Po technologijų pamokos mokiniai persikėlė į matematikos pamoką, kurioje buvo taikomos naujai įgytos žinios. Šioje dalyje mokiniai buvo skatinami apskaičiuoti aitvaro perimetrą ir plotą. Užduočiai atlikti reikėjo naudotis pačių sukurtu modeliu. Tai padėjo mokiniams suprasti, kaip matematikos žinios yra pritaikomos sprendžiant įvairias realaus gyvenimo užduotis.

Šios pamokos ne tik suteikė mokiniams naujų žinių apie technologijas, inžineriją ir matematiką, bet ir skatino kūrybiškumą, komandinį darbą ir problemų sprendimo įgūdžius. Mokiniai buvo aktyviai įtraukti į mokymosi procesą ir sužinojo, kad STEAM temos gali būti įdomios ir pritaikomos realiame pasaulyje. Tai pabrėžia būtinybę plėsti tradicinius mokymo metodus ir skatinti mokinių aktyvumą bei dalyvavimą pamokose.

Technologijų mokytojas Rimantas Malinauskas

Matematikos mokytoja Olga Reva