Projektai

Visagino „Žiburio“ pagrindinė mokykla - tarptautinio „Erasmus+“ projekto „G.A.M.E.S“ dalyvė

Visagino „Žiburio“ pagrindinė mokykla nuo šių metų rugsėjo 1 d. dalyvauja tarptautiniame daugiašaliame tarpmokykliniame „Erasmus+“ projekte „G.A.M.E.S“.

„G.A.M.E.S“ projekto tikslas – organizuojant įvairią sportinę veiklą ugdyti Europos (o kartu ir mūsų mokyklos) vaikų sveiką gyvenseną. Iš tiesų, projektas apima labai įvairią sportinę veiklą: futbolą, krepšinį, dviračių sportą, šokius, piešimą ant vandens, šaudymą, dažasvydį, slidinėjimą. Projekte dalyvauja 5 šalys: Bulgarija, Italija, Lenkija, Lietuva bei Slovakija. Projektas tęsis net dvejus metus.

2015 m. kovo mėnesį į pirmąją projektinę kelionę Bulgarijoje vyko 6 mūsų mokyklos mokiniai ir 2 mokytojai. Bulgarijos Dobričo mieste visą savaitę mokiniai dalyvavo projekto veiklose: susipažino su kiekvienos projekte dalyvaujančios šalies kultūra, pristatė savo šalį bei mokyklą, aplankė įžymias Bulgarijos vietas, dalyvavo sporto žaidynėse, kuriose buvo žaidžiami tradiciniai ir kiekvienos šalies tautiniai žaidimai. Mokiniai gyveno šeimose, tad turėjo puikią progą ne tik susipažinti su kultūriniais skirtumais, bet ir tobulinti anglų kalbos žinias.

Šiuo metu vykdoma kita projekto „G.A.M.E.S.“ veikla – mokiniai kuria filmą apie įžymiausias Lietuvos vietas. Šį darbą pristatys gegužės mėnesį vyksiančiame projekto susitikime Lenkijoje, kuriame dalyvaus jau kita mokinių bei mokytojų grupė. Taip sudaromos galimybės kuo didesniam mokinių skaičiui tapti aktyviais projekto dalyviais.

Kaip pastebi jau ne pirmą kartą tarptautiniame projekte dalyvaujanti Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos anglų kalbos vyresnioji mokytoja Žana Solomacho, tokie projektai ugdo mokinių komunikacinius gebėjimus, išmoko teorines žinias pritaikyti praktikoje, ugdo kūrybingą bei visapusišką asmenybę.

Dalyvavimas projekte ,,Saugiausia klasė 2014“

Mūsų mokyklos 7a klasės mokiniai dalyvauja respublikiniame projekte ,,Saugiausia klasė 2014“.

Šio projekto tikslas – siekti, kad mokiniai išmoktų saugiai elgtis kelyje bei  gebėtų, atsitikus eismo įvykiui, teisingai reaguoti. Pateikdami paraišką mokiniai taip pat įsipareigojo projekto metu nepakliūti į eismo įvykius, nevažiuoti kartu su neblaiviais suaugusiaisiais, mokytis eismo taisyklių ir teikti  pirmąją pagalbą bei parengti knygelę ,,Mūsų klasės saugaus elgesio taisyklės“.

Pirmieji mokymai – tai susitikimai su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Visagino komiteto atstovais bei šios organizacijos savanoriais. Mokymų metu septintokai sužinojo, kaip reaguoti nutikus nelaimei kelyje, kaip elgtis, kol atvyks pagalba. Praktinių užsiėmimų metu mokiniai mokėsi bintuoti, dėti įtvarą esant lūžiui. Raudonojo kryžiaus savanorės, pasitelkusios muliažą, parodė, kaip daromas dirbtinis kvėpavimas bei širdies masažas. Mokiniai dabar jau žino, kad laiku ir teisingai suteikta pagalba gali išgelbėti gyvybę.

Esame dėkingi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Visagino komitetui už suteiktas žinias. Beje, mokinius ypač nudžiugino iš Raudonojo Kryžiaus draugijos atstovų  dovanos -  įdomios  pratybos. Su jomis numatyta dirbti kitų projekto užsiėmimų metu.

Informacija atnaujinta: 2015-05-04

Visagino savivaldybė
Visagino pagalbos mokiniui, mokytojui, mokyklai centras
Švietimo ir mokslo ministerija