Nemokama ir konfidenciali pagalba nukentėjusiems nuo nusikalstamų veikų (2024-03-24)

KĄ TURI ŽINOTI NUKENTĖJĘS ASMUO NUO NUSIKALSTAMOS VEIKOS?

Norėdami skubiai išsikviesti pagalbą į nusikaltimo vietą, skambinkite skubiosios pagalbos telefono numeriu 112. Šiuo numeriu galite iškviesti policiją, greitąją medicinos pagalbą, priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą.

Svarbu! Paskambinus 112, atsiliepusiai operatorei kuo tiksliau perduokite tokią informaciją:

• kas įvyko?
  • kur įvyko (įvykio vieta, adresas)?
  • ar yra nukentėjusių ir, jei taip, kokio pobūdžio sužeidimai?

Laikykitės operatorės pateiktų elgesio instrukcijų ir nepadėkite ragelio, kol operatorė patvirtins, kad galima baigti pokalbį.

Jeigu skubios pagalbos nereikia, apie nusikaltimą galite pranešti vienu iš šių būdų:

• atvykę į artimiausią policijos komisariatą arba pateikę pareiškimą interneto svetainėje epolicija.lt;
  • išsiuntę pareiškimą el. paštu generaline.prokuratura@prokuraturos.lt

Telefono numeris 113 yra skirtas neskubiai medicininei informacijai ar tokio pobūdžio konsultacijai gauti. Juo galima skambinti, kai reikalinga tik medicininė konsultacija, t. y. situacija nekelia pavojaus žmogaus gyvybei ar sveikatai.

Pagalbą teikiančių  tarnybų kontaktus rasite čia: