„Žiburyje“ ypatinga diena (2024-03-20)

Kovo 19 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos bendruomenė sulaukė ypatingų svečių: į mokyklą atvyko pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė ir ją lydintys asmenys. Svečius pasitiko mokyklos direktorė Asta Bauraitė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Miškinytė-Mazūrienė, jaunieji šauliai, vadovaujami Fernando Juchnevičiaus, ir 3a klasės mokinių dūdelių orkestras (vadovė Edita Trubilienė). Pirmiausia su pirmąja ponia Diana Nausėdiene šventiškai papuoštoje muzikos salėje susitiko 5–10 klasių mokiniai ir jų mokytojai. Pirmąją ponią mokiniai pasveikino lietuvių liaudies dainomis, kurias atliko Emilija Galaguzaitė ir jaunieji mokyklos šauliai.

Garbingoji ponia pasidžiaugė ryškiais etninės kultūros ženklais mūsų mokykloje – turiningais karpiniais, liaudies muzika ir dainomis. Viešnia kalbėjo apie lietuvių kalbos vertę ir skatino ją branginti. Atsakydama į mokinių užduotus klausimus, pirmoji ponia akcentavo kasdienių pasirinkimų ir vertybių saugojimo svarbą žmogaus ir net valstybės gyvenimui. Į mokyklos direktorės Astos Bauraitės užduotą klausimą, ko palinkėtų mūsų augančiai pilietinei bendruomenei ir „Tūkstantmečio mokyklų“ projekte dalyvaujančiai mokyklai, atsakydama garbioji viešnia skatino kiekvieną puoselėti savo asmenines svajones, kurios kurtų žmogaus, jo šeimos ir valstybės istoriją. Ypač suklusti privertė perduoti Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos palinkėjimai ir Lietuvos valstybės istorinė vėliava – dovana mokyklos bendruomenei.

Netrukus pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė susitiko ir su pradinių klasių mokiniais bei jų mokytojomis. Pagyrusi mažuosius už jų skambiai atliktą dainą „Tėvelis nupiešė man Vytį“, viešnia širdingai atsakė į jų gausiai pateiktus klausimus.

Po susitikimų su moksleiviais ir mokytojais gerbiama viešnia aplankė tuo pačiu metu mokykloje vykstančius Valstybės pažinimo centro organizuotus „Protmūšius“.

Visiems pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė surado nuoširdų, padrąsinantį, įkvepiantį žodį.