Renkame prezidentą! (2024-03-20)

Kovo 6 ir 13 dienomis „Žiburio“ dešimtokų komanda dalyvavo britų tarybos projekte „Come on“. Projekto tikslas – skatinti pilietiškumo jausmą vyresniųjų klasių sektoriuje bei suteikti žinių apie valstybės struktūrą, rinkimus ir pilietinę atsakomybę. Mokiniai kartu su komandomis iš kitų Visagino mokyklų susitiko su Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku, redaktoriumi, radijo ir TV laidų vedėju Dainiumi Radzevičiumi, kuris pasidalino įdomiomis įžvalgomis apie artėjančius Lietuvos prezidento rinkimus.

Kaip kritiškai įvertinti politikų siūlomus pažadus? Kokiomis strategijomis vadovaudamiesi kandidatai į prezidentus kuria savo įvaizdį? Kaip išsirinkti kandidatą, geriausiai atstovaujantį tavo interesus? Šiais klausimais mokiniai diskutavo su D. Radzevičiumi, pateikusiu daug įdomių pastebėjimų iš savo, kaip žurnalisto, perspektyvos. Mokiniai buvo nustebinti drąsios ir netikėtos užduoties – asmeniškai užduoti juos dominančius klausimus dviem pasirinktiems kandidatams į Lietuvos Respublikos prezidentus. Dar didesnis netikėtumas buvo sulaukti vieno iš kandidatų išsamių atsakymų į visus užduotus klausimus. Antrą projekto dieną susirinkome turėdami rimtą tikslą – išrinkti geriausią prezidentą Lietuvai. Remdamiesi įvairiose žiniasklaidos priemonėse pateikiama informacija, pačių kandidatų pristatomomis programomis bei gautais atsakymais į klausimus, mokiniai išskyrė kiekvieno kandidato stipriąsias bei silpnąsias puses, pateikė argumentus, kodėl vertėtų balsuoti už vieną ar kitą kandidatą. Projektą vainikavo prezidento rinkimų simuliacija – slaptame balsavime mokiniai turėjo išsirinkti po vieną kandidatą, geriausiai atstovaujantį jų interesus.

Dėkojame D. Radzevičiui ir projekto organizatoriams už įdomias pilietiškumo pamokas, kurios, tikime, ilgam išliks mūsų būsimų rinkėjų atmintyje.