STEAM stažuotė į Vilniaus TECH laboratorijas (2024-03-17)

Vykdant Visagino miesto savivaldybės švietimo pažangos plano TŪM I įgyvendinimą 2024 m. kovo 12 d. – 15 d. Visagino miesto ir Ignalinos rajono savivaldybių švietimo darbuotojų tobulinimuisi buvo organizuojama stažuotė Vilniuje, Vilniaus Gedimino Technikos Universitete. STEAM stažuotėje dalyvavo Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos, „Atgimimo“ gimnazijos, „Verdenės“ gimnazijos, „Draugystės“ progimnazijos ir „Gerosios vilties“ progimnazijos mokytojai. Kartu vykti buvo pakviesti Ignalinos rajono savivaldybės projekto partneriai – Česlovo Kudabos gimnazijos mokytojai.

Stažuotės „Ateities inovatyvių inžinerinių ir technologinių gebėjimų ugdymas: žalioji energetika“ programa buvo sukurta siekiant suteikti mokytojams galimybę gilintis į atsinaujinančios energijos sritį, gilinti jų supratimą apie šiuolaikines technologijas ir lavinti įgūdžius žaliosios energetikos srityje bei paskatinti juos įtraukti šias žinias į savo mokymo programas. Stažuotės metu mokytojai turėjo galimybę įgyti įvairių inžinerinių ir technologinių įgūdžių, susijusių su žaliosios energetikos srityje naudojamomis technologijomis. Mokytojai, įgavę patirties ir žinių Vilniaus TECH laboratorijose, skatins mokinių domėjimąsi ir kūrybiškumą gamtamoksliniuose tiriamuosiuose darbuose ir projektinėse veiklose.

Visagino savivaldybės mokyklų ir Ignalinos rajono Česlovo Kudabos gimnazijos mokytojai dalyvavo mokymų programose: „ATEITIES INOVATYVIŲ INŽINERINIŲ IR TECHNOLOGINIŲ GEBĖJIMŲ UGDYMAS. Žalioji energetika“ ir „ATEITIES INOVATYVIŲ INŽINERINIŲ IR TECHNOLOGINIŲ GEBĖJIMŲ UGDYMAS. Ateities miestas: darnus pastatas“. Mokytojai dalyvavo Mechanikos ir medžiagų inžinerijos fakultete doc. dr. Ina Tetsmann organizuojamoje projektinėje veikloje Žalioji energetika. Išklausę mokymus ir apsilankę Vilniaus TECH laboratorijose, mokytojai turėjo galimybę įsigilinti į įvairius energijos šaltinius, atsinaujinančiąją energiją, turėjo galimybę patys kurti inžinerines detales naudodami pažangią SolidWorks 2023 programinę įrangą.

Vizito VILNIUS TECH Aplinkos inžinerijos fakultete metu mokytojai dalyvavo Pastatų energetikos katedros docentės dr. Vilūnės Lapinskienės organizuojamoje projektinėje veikloje Darnaus pastato tema. Jos metu aplankė ir susipažino su Pastato energetinių ir mikroklimato sistemų (PEMS) laboratorija, akademiko Algirdo Žukausko šilumos mainų laboratorija, taip pat lankėsi šildymo ir vėdinimo mokomosiose laboratorijose. Laboratorijose buvo gausu mokomųjų stendų, buvo galima realiai susipažinti su inžinerinių sistemų įranga, atsinaujinančios energijos technologijomis, jų veikimo bei integravimo į pastatus principais.

Mokytojai išklausė paskaitas apie pastatų energinį efektyvumą, atsinaujinančios energijos technologijas, pastato energinį auditą.

Atliekant praktinius darbus buvo matuojamos sienos, lango varžos, perskaičiuojami šilumos perdavimo koeficientai, bandyta duomenis palyginti su norminėmis reikšmėmis. Taip pat susipažinta su termovizoriaus matavimais, atliktos termovizinės pastato fasado nuotraukos, kurios vėliau analizuotos. Siekiant įvertinti komforto sąlygas auditorijoje buvo matuojamas ir stebimas temperatūros, drėgmės ir CO2 koncentracijos kitimas, apšvieta.

Stažuotė į Vilniaus TECH laboratorijas suteikė neįkainuojamą patirtį. Tikimės, kad ji įkvėpė mokytojus įgyvendinti naujoves savo pamokose, skatindama mokinių mokymąsi, inovacijas ir kūrybingumą ateityje. Tai buvo tikra inžinerinės pakraipos STEAM stažuotė, kuri papildė mokytojų žinias.

Dėkojame Vilniaus TECH universitetui už suteiktą galimybę dalyvauti stažuotės programoje „Ateities inovatyvių inžinerinių ir technologinių gebėjimų ugdymas: žalioji energetika“. Ši stažuotė tapo ne tik švietimo kelionės pradžia, bet ir neįkainojama patirtis, leidžianti mums gilintis į žaliosios energetikos pasaulį, įgyti naujų įgūdžių bei nepakartojamų įžvalgų.

Dėkojame VILNIAUS TECH doc. dr. Ina Tetsmann Mechanikos fakulteto ir medžiagų inžinerijos katedros vedėjai ir VILNIUS TECH Aplinkos inžinerijos fakulteto Pastatų katedros docentei dr. Vilūnei Lapinskienei, ir dr. Dovydui Rimdžiui, kurie ne tik mums padėjo projektinėse veiklose, bet ir įkvėpė savo profesionalumu, aistringumu ir pasiryžimu skatinti mokymąsi bei pažangą. Dėkojame už draugišką ir atvirą priėmimą, tikimės tolimesnio bendradarbiavimo.

Priedai:


Atgal







Visagino savivaldybė
Švietimo ir mokslo ministerija
MOBIS







© 2024 Visos teisės saugomos
Visagino Žiburio pagrindinė mokykla

Energetikų g. 56 LT-31227 Visaginas, tel. +370 386 73359
Visagino Žiburio pagrindinė mokykla