KOVO 11-ajai artėjant (2024-03-12)

Artėjant Kovo 11-osios šventei, „Žiburys“ suskambo gražiausiomis lietuviškomis dainomis, kurios žadino šventės nuotaiką visas kovo 8 dienos pertraukas. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėjo visi žiburiečiai: ir pradinukai, ir vyresnieji 5–10 klasių mokiniai. Į tautinėmis spalvomis papuoštą mokyklos muzikos salę pirmi rinkosi mažieji, 1–4 klasių mokiniai. Kiekvienos klasės parengti poetų posmai apie Lietuvą, lietuvių liaudies dainų skambesys, tautinio šokio sūkurys šildė šventės dalyvių širdeles, skatino bendruomenės vienybę. Vyresniųjų susibūrimo metu buvo priminti svarbiausi Lietuvos istorijos, kelio į nepriklausomybę, puslapiai. Akcentuota, koks nelengvas ir duobėtas buvo tas kelias. Pamąstyti apie Laisvės vertę, apie jos svarbą žmogaus gyvenime skatino mąslūs poezijos posmai, septintokių Viltės, Aušrinės, Ūlos ir devintokės Gerdos atliekamos lietuvių liaudies dainos, devintokės Saulės gitaros skambesys. Buvo jauku ir šilta. Išsiskirstėme linkėdami vieni kitiems džiugios Kovo 11-osios šventės.