Svečiuose pasieniečiai ir keturkojai pareigūnai (2024-03-07)

Jau antrus metus pagal ugdymo karjerai programą Visagino „Žiburio“ pagrindinė mokykla sėkmingai bendradarbiauja su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais. Kovo 6 d. VSAT atstovai – Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė Jolanta Vaickuvienė bei Puškų pasienio užkardos kinologai – atvyko susitikti su mokiniais į mokyklos stadioną. Beje, ypatingo dėmesio sulaukė nepakeičiami pasieniečių pagalbininkai – jų keturkojai augintiniai.

Tarnybiniai šunys dresuojami žmogaus, narkotikų ir sprogmenų paieškai, pėdsekystei, teritorijų apieškai. Įdomu buvo stebėti, ką sugeba kinologo Gerdo Baltušio belgų aviganė Nija, kaip atlieka visas jai skirtas komandas bei užduotis. Ne mažiau smalsu buvo pamatyti, ką gali pademonstruoti Astos Dainytės vokiečių aviganis paslaptingu vardu Saulės vilkas.

Pradinukams toks renginys, ko gero, buvo smagi pramoga, o 5–10 klasių mokiniams – dar ir proga susimąstyti apie būsimą profesiją.