Dokumentinio filmo „Nugalėti Galijotą“ peržiūra (2024-03-04)

Praėjusią savaitę Vilniaus knygų mugėje JAV ambasada pristatė ukrainiečių režisieriaus Artemo Lytvynenko dokumentinį filmą „Nugalėti Galijotą“, skirtą paminėti dvejus metus besitęsiančiai Ukrainos kovai su Rusijos agresija. Dokumentinio filmo pasakojimas ir karo dalyvių liudijimai pabrėžia Ukrainos žmonių laisvės siekį, jų pergales ir pagerbia daugybę ukrainiečių kovos už laisvę aukų.

Vasario 29 d. filmas buvo rodomas ir mūsų mokykloje. Po filmo vyko susitikimas su visuomenininku Arkadijumi Vinokuru. Svečias jauniems žmonėms priminė, kaip svarbu būti laisviems, kaip svarbu būti vieningiems, kaip svarbu gebėti ištiesti pagalbos ranką, kaip svarbu suvokti, kas gyvenime yra vertybė. 7–10 klasių mokiniams tai buvo puiki pilietiškumo pamoka.