Rikiuotės konkursas Vasario 16-ajai paminėti (2024-02-18)

Visagino „Žiburio“ mokykla tęsia pradėtą tradiciją vieną iš svarbiausių Lietuvos valstybės švenčių paminėti organizuodama Rikiuotės konkursą. Konkursas šįmet skirtas Vasario 16-ajai paminėti.

Jau iš pat ketvirtadienio ryto mokyklos koridoriuose mirguliavo šaulių uniformos – galime didžiuotis, kad jaunųjų šaulių gretos mokykloje vis auga. Bėgant laikui daugėjo mokinių, pasipuošusių lietuviška simbolika. Visos klasės ruošėsi Rikiuotės konkursui, ieškojo būdų išsiskirti, suskurti savo klasės įvaizdį. Pirmieji jėgas išbandė 1–4 klasių mokiniai, savo šventės dalį pradėję lietuvių karo daina „Tėvelis nupiešė man Vytį“. Juos su švente sveikino ir drąsino mokyklos direktorė ir šaulių organizacijos narė Asta Bauraitė bei mokyklos svečiai. Kokia atsakomybe, nerimu, džiaugsmu ir meile savo šaliai degė mažųjų žiburiečių akys, kai jie atliko rikiuotės veiksmus: žygiavo, dainavo žygio dainą, skandavo klasės sukurtą skanduotę! Mažųjų šurmuliui nutilus, į sporto salę rinkosi lietuviška atributika pasipuošę 5–10 klasių mokiniai. Šventės pradžioje 7–10 klasių skaitovai priminė visiems svarbiausius Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto žodžius. Rimties nuotaiką kūrė mokyklos jaunųjų šaulių atliekama karo daina „O kai saulutė tekėjo“. Bene labiausiai tą popietę daužėsi Jorio Pernavo širdelė, jis visos mokyklos ir garbiųjų svečių akivaizdoje skaitė Jaunojo šaulio pasižadėjimą ir buvo priimtas į šaulių gretas. Susikaupimas, tvirtas žingsnis, aiškus patriotinės dainos ir skanduotės žodis lydėjo visų klasių atliekamus rikiuotės veiksmus. Klasių komandos ir jų vadai pademonstravo, kokie gali būti vieningi ir atsakingi.

Klasių komandas sveikino ir jų rikiuotės veiksmus vertino kompetentinga vertinimo komisija – Utenos plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės vadas Jurandas Rusteika, Visagino savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Andrius Bukauskas, Rikiuotės konkurso pradininkas, prieš 24 metus mokykloje įkūręs plk. Prano Saladžiaus jaunųjų šaulių kuopą ir 20 metų jai vadovavęs Kęstutis Jatulionis, 905 kuopos vadas Andrius Satkūnas. Klasės buvo apdovanotos už komandų vykdymą, už patriotinės dainos atlikimą, už sukurtą skanduotę, už klasės įvaizdį. Apdovanota klasė nugalėtoja ir geriausias būrio vadas. Padėkos raštais buvo apdovanoti aktyviausi mokyklos šauliai. Ypatingo svečių dėmesio ir dovanų sulaukė visi būrių vadai. Taigi apdovanoti prizais ir gera nuotaika Vasario 16-osios išvakarėse buvo visi dalyviai. Pabaigai visi susibūrė bendrai nuotraukai.

Konkursas pavyko. Galime didžiuotis, kad mokame būti tokie vieningi ir esame savo šalies patriotai.