Kūčiukų gaminimas – ne tik mažiukų darbas (2024-01-03)

Gruodžio 20 dieną būrelis „Žiburio“ mokyklos 8a ir 9a klasių mokinių vyko į sodybą „Tarp pievų ir miškų“, kur šeiminkauja Inga Jurkoit, mokytis gaminti kūčiukus. Gal sakysite, kad kūčiukų kepimas – tik mažiukams? Štai ką apie tai mąsto išvykos dalyviai.

„Labai patiko kepti kūčiukus, negalvojau, kad tai yra taip įdomu. Nesinorėjo išvažiuoti: taip estetiškai viskas atrodė, taip komfortiškai jautėmės. Kepdami kūčiukus dirbome visi kartu, jaukiai leidau laiką su klasiokais. Kūčiukai buvo laibai skanūs, minkšti! Ačiū šeimininkei, kuri parodė, kaip jie gaminami, sukūrė jaukią atmosferą“, – sako Natalija iš 9a.

„Namuke buvo labai jauku ir miela. Jaučiausi lyg namuose, aplink buvo šilta, skambėjo balsai, nuotaika pagerėjo. Kūčiukai buvo pasakiški! Džiaugiuosi, kad gavau progą jų paragauti, nes net nežinojau, kad kūčiukai TURI būti TOKIE MINKŠTI – visad valgiau tik kietus ar puskiečius, pirktus parduotuvėje. Krosnis ir namelis atrodė lyg pasakoje, trūko tik sniego“ – prisimena Miglė iš 9a.

„Išvyka man labai patiko. Pirmą kartą gaminau kūčiukus ir sėdėjau ant krosnies. Moteris, kuri mus mokė gaminti kūčiukus buvo draugiška ir nuoširdi – tai mane džiugino. Name buvo estetiška ir jauku, todėl ten buvo labai malonu leisti laiką. Kūčiukus pagaminome tiesiog nuostabius, norėčiau gauti receptą! Draugiškai ir linksmai praleidau tas keletą valandų, įgijau naujos patirties, patyriau kažką naujo. Nesigailiu nuvažiavusi ten. Važiuočiau dar!“ – teigia Monika iš 9a.

„Buvo įdomu, sužinojau kaip daryti pačius geriausius kūčiukus ir kartu visa klase juos pagaminom. Įgijau naujų patirties, susijusios su maisto gamyba. Po kelionės liko tik geri įspūdžiai ir NEPAMIRŠTAMAS KŪČIUKŲ SKONIS“ – prisimena Robertas iš 9a.

„Mane sužavėjo šeimininkės namų interjeras. Jis atrodė neįprastas, visos detalės traukė akį, reikėjo daug laiko, kad apžiūrėčiau viską iš arčiau. Pasėdėjau ant šiltos krosnies, kur irgi buvo jauku, kaip ir visame name. Kūčiukų gaminimas, grojant maloniai muzikai irgi patiko. Nenorėjau taip greitai grįžti atgal į miestą “ – sako Sofija iš 9a.

Taigi „Žiburio“ vyresnieji dėkoja sodybos „Tarp pievų ir miškų“ šeimninkei Ingai Jurkoit už naujas patirtis ir puikiai praleistą laiką.