„ATEITIES INŽINERIJOS“ KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS VILNIAUS TECH (2023-12-21)

Gruodžio 13 dieną Visagino TŪM projektinėse veiklose dalyvaujančių mokyklų: „Žiburio“ pagrindinės mokyklos, „Atgimimo“ ir „Verdenės“ gimnazijų, 6–12 klasių mokiniai lankėsi „Ateities inžinerijos“ projektinėse veiklose, trylikoje „Ateities inžinerijos“ moksleivių ir mokytojų kūrybinių dirbtuvių Vilniaus TECH universitete.

Moksleiviai susitiko su projektinių veiklų konsultantais, kad atsakytų į iškilusius klausimus. Dalyviai buvo suskirstyti grupėmis pagal projektinės veiklos temas. Kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai turėjo galimybę praktiškai atlikti užduotis, išspręsti iškilusias problemas bei aptarti tolimesnę praktinių veiklų eigą. Mokiniai galėjo pagilinti savo programavimo žinias, sužinojo daugiau apie Arduino programavimo principus, susipažino su 3D spausdintuvų rūšimis, jų privalumais ir trūkumais. Vėliau buvo organizuoti susitikimai su lektoriais, kurie koordinuoja mokinių projektus. Su jais mokiniai aptarė savo darbų pristatymo kriterijus, išsigrynino projekto tikslą bei aptarė galimas darbų pristatymo klaidas ir tai, kaip jų išvengti. Mokiniai kūrė minčių žemėlapius, susijusius su projektinėmis veiklomis.

Susitikimas su Vilniaus TECH universiteto konsultantais padėjo mokiniams apgalvoti tolimesnius projektinės veiklos žingsnius. Po susitikimų su konsultantais mokiniai dalyvavo renginyje „Studentai atvirai VILNIUS TECH Linkmenų fabrike“. Renginio svečias buvo jauniems žmonės gerai žinomas J. Jankevičius.

Dėkojame dėstytojams, Aplinkos inžinerijos fakulteto studijų prodekanei dr. Vilūnei Lapinskienei, Mechanikos ir medžiagų inžinerijos katedros vedėjai doc. dr. Inai Tetsmann, Editai Leonavičienei, Verslo technologijų ir verslininkystės katedros lektorei, už organizuotas kūrybines dirbtuves. Moksleiviams norime padėkoti už žingeidumą.

Dėkojame Vilniaus Gedimino technikos universitetui – VILNIUS TECH – už bendradarbiavimą su Visagino TŪM mokyklomis.