GERUMO AKCIJA „KALĖDINIS SVEIKINIMAS VIENIŠAM SENELIUI“ (2023-12-21)

Nuo mažų dienų vaikus mokome būti geresnius, padėti senyvo amžiaus žmonėms, ugdome svarbiausias žmogaus vertybes – žmoniškumą, gebėjimą būti pakančiam ir tolerantiškam, dosniam ir supratingam, užjaučiančiam ir mylinčiam. Daugelis šeimų šias vertybes ugdo asmeniniu pavyzdžiu. Tik todėl Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos bendruomenė turi tiek jautrių kito nelaimei, mokančių užjausti ir padėti mokinių.

2023 m. gruodžio 18 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 2a ir 3a klasių mokiniai, lydimi gausaus būrio pagalbininkų tėvelių, vyko į Visagino socialinių paslaugų centrą aplankyti vienišų ir ligotų senelių. Belaukdami susitikimo, integruotų veiklų metu mokiniai gamino Kalėdų atvirukus, juose užrašė savo nuoširdžiausius linkėjimus. Iš popierinių servetėlių pasitelkę kūrybiškumą gamino angelus – Kalėdų ir gerumo simbolius. Muzikos pamokų ir neformaliojo ugdymo veiklų metu mokėsi Advento ir Kalėdų dainų, šokti lietuvių liaudies šokius „Sode mergelė vaikščiojo“, „Bitute, pilkoji“, „Eikš ir tu“. Šventėje mokiniai deklamavo eilėraščius, pasakojo senoliams, kas yra Adventas, kodėl laukia Kalėdų. Žiburiečiai domėjosi, kas yra Kalėdos centro gyventojams. Mokiniai suprato, kad senoliai ne visada gali vaikams paaiškinti, kas yra Kalėdos, ar laukia šios šventės, nes savo širdyje dažnai nebepatiria džiaugsmo.

Šiltos padėkos ir senolių apkabinimai mokiniams išspaudė ašarą, paragino apmąstyti, kokią šventę jie gali surengti, kuo gali pasidalinti su kitais.

Dar ilgai po šventės mokiniai pasakojo vieni kitiems, kodėl jaučiasi laimingi, aplankę ir padovanoję šventę vienišiems senoliams, suteikę jiems šypsenas ir muzikos skambesį.

Dėkojame už šiltą priėmimą Visagino socialinių paslaugų centro darbuotojams, 2a ir 3a klasės tėvams už palydėjimą ir pagalbą renginio metu, aktyvų ir nuoširdų bendradarbiavimą.

Mokinius Kalėdų susitikimui ruošė mokytojos Edita Trubilienė ir Dalia Česnulevičienė.