Mokomės gamtoje ir iš gamtos (2023-12-06)

Ruduo – puikus metas mokyti vaikus, kad džiaugtis gamta ir ją pažinti tinkamas bet kuris metų laikas. Juk ruduo pasižymi išskirtiniu grožiu, spalvų, natūralių medžiagų ir gėrybių pažinimui gausa. Dirbdami individualiai, poromis, grupėmis 1 b klasės mokiniai pasinėrė į rudens sūkurį. Kasdien stebėdami gamtos grožį ir tyrinėdami besikeičiančius jos požymius, pirmokėliai mokėsi pažinti medžius ir krūmus. Mažieji mokslininkai tyrinėjo jų subrandintas sėklas. Prisirinkę spalvotų lapų, pasigamino skirtukus knygoms. Mokiniai savo klasėje surengė rudens gėrybių parodą, piešė skaniausią daržovę ir vaisių, pristatė kūrybinius darbelius. Vėliau pirmokėliai ragavo atsineštas gėrybes, mokytojos Irenos keptus cukinijų blynelius.

Mokytis, dirbti ir mąstyti kaip tikriems tyrėjams, diskutuoti, išsakyti savo nuomonę, atlikti kūrybinius darbelius, juos pristatyti mokiniams labai patiko. Kiekviena praktinė veikla įvairiose pamokose teikė džiaugsmą ir gilesnį mokomosios medžiagos suvokimą.

Taip dirbdami ugdome savarankiškumą, sąmoningumą ir kritiškai mąstančią asmenybę.