Protmūšis. Pilietiškumas. Rinkimai (2023-11-26)

„Žiburio“ mokyklos komanda – Miglė Zakarkaitė (9 a kl.), Ovidijus Markevičius (9 a kl.), Vygintas Jakštonis (10 a kl.), istorijos mokytoja Lilija Ramanauskienė bei II ture prisijungusi Ovidijaus mama – dalyvavo Visagino ekonomikos plėtros agentūros organizuotame renginyje „Protmūšis. Pilietiškumas. Rinkimai“. Azartiškas, informatyvus žaidimas vyko du lapkričio mėnesio vakarus – 15 d. ir 22 d. Nors turėjome tik vieną varžovą („Verdenės“ gimnazijos rimtą gimnazistų komandą), kova nebuvo nei lengvesnė, nei paprastesnė.

Teko gerokai pagalvoti, prisiminti, logiškai pamąstyti, ieškant atsakymų apie Europos Sąjungą, Lietuvos Seimą, rinkimus, Lietuvos kariuomenę, partizanus, prezidentus. Nuoširdžiai džiaugėmės, kai visiems bendru sutarimu pavykdavo atsakyti teisingai, palaikėme vieni kitus, kai nepasisekdavo. Žaidimas sutelkė bendram darbui, pamatėme vieni kitų stipriąsias puses, sužinojome tai, ko dar nežinojome ar buvome primiršę. Pasibaigus žaidimui ir paskelbus rezultatus, džiaugėmės, jog labai minimaliai atsilikome nuo gimnazistų, sveikinome juos, dėkojome organizatoriams už puikias dovanas, suteiktą galimybę turiningai praleisti laiką, augti ir tobulėti.