Paroda „kovotoJos XIX – XX“ Zarasuose (2023-11-26)

Lapkričio 21 d. 9 a klasės mokiniai apsilankė Zarasų krašto muziejuje ir apžiūrėdami parodą „kovotoJos XIX – XX“ dalyvavo edukacinėje veikloje. Mokinius pasitikusi šio muziejaus edukatorė R. Morozovienė trumpai supažindino su muziejaus istorija, pristatė parodą, edukacijos tikslus. Išklausę nuoširdaus pasakojimo, devintokai pasiskirstė į keturias komandas, gavo individualias užduotis ir ėmėsi darbo. Nuotraukos, autentiški daiktai, interaktyvi medžiaga, aprašai leido giliau pažinti moterų indėlį istorijoje, kovoje už Lietuvos, moterų, žmogaus laisvę bei teises.

Laikas muziejuje neprailgo, išgirsta, perskaityta, individualiai surasta informacija privertė dar kartą susimąstyti apie kiekvieno mūsų pareigą, pilietinę poziciją kritiniais gyvenimo momentais, apie drąsių ir ryžtingų sprendimų priėmimo tinkamu laiku būtinybę. „Iki šios išvykos net nežinojau, kad Lietuva turi tiek daug drąsių, pasiaukojančių moterų. Manau, kad tikrai buvo verta aplankyti šią parodą. Užduotys padėjo labiau įsigilinti į kovotojų gyvenimo istorijas“, – apibendrindama veiklas teigia devintokė Gerda.

Nuoširdžiai dėkojame edukatorei R. Morozovienei, muziejaus darbuotojams už suteiktą galimybę tobulėti, augti, pažinti.

Po edukacijos mokiniai pasivaikščiojo Zaraso ežero pakrante, pasigrožėjo ramiu rudenišku Zarasų peizažu nuo apžvalgos tilto, džiaugėsi draugiškai praleistu laiku prie pietų stalo.