Svečiuojamės FORVARDO mokykloje (2023-11-20)

Lapkričio 13–14 dienomis „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokytojai lankėsi netoli sostinės esančioje FORVARDO mokykloje. Mokykloje, kurioje taikomas 100 % individualizuotas ugdymas, mokykloje, kurioje siekiama, pasak mokyklos įkūrėjų, „užauginti autentišką, savivaldų, sąmoningą, save pažįstantį, pasaulį tyrinėjantį, kitus ir kita gerbiančią asmenybę“. Kadangi mūsų mokykla šįmet 5–6 klasių ugdymo procese pradėjo naudoti FORVARDO mokyklos sukurtą internetinę „Scoolsy“ platformą, skirtą mokytojams ir mokiniams individualizuoto mokymo(si) organizavimui, ši išvyka buvo ypač įdomi.

Kaip realiai atrodo ugdymas, apie kurio principus tiek daug jau buvo girdėta? Kokios veiklos užpildo mokinių ir mokytojų dieną? Kaip jie leidžia laisvą laiką? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų žiburiečiai mokytojai ieškojo atsakymų, keliaudami iš vienos erdvės į kitą, diskutuodami su kolegomis ir jų mokiniais. Diskusijos ir pasidalinimas įspūdžiais nenutilo ir vykstant į namus. Tikėkimės, kad forvardiečių idėjų ir gerosios patirties pavyzdžių pavyks pritaikyti ir „Žiburyje“.