Iš kelionės sugrįžus (2023-11-06)

Spalio 10–18 dienomis Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai – Gerda Reginytė, Emilija Razdaigora, Saulė Rinkevičiūtė,  Monika Bikulčiūtė, Miglė Zakarkaitė, Norvydas Čižys,  Benas Švalkus – dalyvavo „Erasmus+“ projekte „Development through Initiatives“, kuris vyko Motycz Lešny miestelyje, Lenkijoje. Dalyviai mokėsi dirbti naujoje aplinkoje, bendrauti ir sutarti su kitų šalių atstovais, savarankiškai organizuoti veiklas ir, rodydami iniciatyvą, tobulėti. Projektas sukėlė daugybę įspūdžių. „Tai buvo mano pirmas „Erasmus +“, ir jame buvo daugiau gerų patirčių nei blogų.

Labai džiugino žmonės ir tai, jog, dalyvaujant visiems komandos nariams, galėjome patys kurti veiklas. Džiaugiuosi, jog dalyvavau „Erasmus +“ programoje ir susipažinau su daug nuostabių žmonių iš skirtingų šalių“, – dalijasi patirtimi Emilija. Monika prisimena: „Būnant Lenkijoje patiko mokytis bendrauti su kitais, gana drąsiai jaučiausi tarp kitų žinodama, jog ne vienai man sunku bendrauti. Susidūriau su iššūkiu, kaip žmonėms paaiškinti savo mintis, juk nemokėjau daugelio žodžių. Džiaugiuosi, nes visi ten buvo draugiški. Tikrai nesigailiu, jog nuvažiavau į šį projektą, šalia gerų įspūdžių įgijau bendravimo su kitais patirties.“ Ne pirmą kartą projekte dalyvaujanti Gerda pastebėjo: „Tai buvo mano trečias projektas ir, manau, pats geriausias. Buvo įdomu patiems kurti veiklas – taip geriau galėjome pažinti kitus dalyvius. Labai džiaugiuosi, kad susipažinau su tokiais linksmais ir nuoširdžiais bendraamžiais, linksmai leidau laiką. Nesigailiu, kad dalyvavau būtent šitame projekte.“ Tikimės, kad projektu džiaugsis ir kiti mokiniai, o mes dėkojame už šaunią ir naudingą patirtį bei galimybę dalintis žiniomis ir pritaikyti jas ateityje.

Projekto dalyvė Miglė Zakarkaitė