Matematika kitaip (2023-10-25)

Spalio 19 dieną Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 7b klasės mokiniai dalyvavo STEAM matematikos pamokoje, kurios tema „Matematika linksmai“. Mokiniai, dirbdami grupėmis, iš įvairių šaltinių rinko informaciją tema „Neigiamų sveikųjų skaičių atsiradimo istorija“, parengė pranešimą ir pristatė jį klasės draugams. Ruošdami pranešimus, septintokai sužinojo įdomių faktų apie skaičius. Įdomiausias faktas – neigiamieji skaičiai buvo žinomi maždaug II amžiuje prieš Kristų.

Išsprendę loginius uždavinius, galvosūkius, atlikę kūrybinius darbus ir kitas užduotis, mokiniai pakartojo teigiamų ir neigiamų skaičių sudėties, atimties, daugybos ir dalybos taisykles. Jie aktyviai dalyvavo pamokoje, spręsdami įvairias užduotis. Septintokai įrodė, kad gali greitai ir teisingai atlikti operacijas su teigiamais ir neigiamais skaičiais, kad ir patys gali nurodyta tema sugalvoti įdomių, nestandartiškai parengtų užduočių. Dalyvaujant STEAM veiklose, laikas prabėgo nepastebimai.