Prisiliesk prie aviacijos (2023-10-25)

2023 m. spalio 17 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vyko susitikimas su Zarasų aviaklubo „Orlėkis“ pilotu, NVŠ būrelio „RC PILOTAI“ mokytoju ir LINEŠA Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos instruktoriumi Audriumi Kuzma bei jaunaisiais pilotais Nelija, Tautvydu, Donatu ir Andriumi.

Edukacijos metu buvo pristatyti laisvo skrydžio kambariniai aviamodeliai, kurių svoris 10 g, ir radijo bangomis valdomi pilotažiniai ultra lengvieji modeliai, kurių svoris apie 50 g. Mokiniai galėjo patys išbandyti aviamodelio valdymą naudodami simuliatorius. Žiūrovams buvo pristatytas ir akrobatinis pilotažinis modelis EXTRA 280. Žiburiečiai galėjo realiai patirti šio modelio variklio galingumo trauką, jėgą ir stiprumą. A. Kuzma ir jo mokiniai edukacijos dalyviams pristatė ir dronus, supažindino su jų struktūra ir valdymo principais. Mokinius sudomino įrenginys, suteikiantis galimybę matyti aplinką iš drono skrydžio. Žiburiečiai turėjo galimybę patys paleisti sklandytuvą. Tai nebuvo paprasta! Pristatyti modeliai dalyvavo F3P kambarinių aviamodelių pasaulio čempionate, kuris vyko 2023 m. kovo mėn. Jonavos sporto arenoje.

Labiausiai mokinius sužavėjo jų bendraamžių profesionalumas valdant pačių pagamintus modelius, juos pilotuojant muzikos salėje. Modelių skrydis žiūrovams virš galvų buvo įspūdingas! Džiaugiamės dar viena įtraukiančia veikla su aviatoriais ir tikimės susitikti ateinančių metų pavasarį, kai mokiniai galės dalyvauti STEAM veikloje „Prisiliesk prie aviacijos trumpam“, galės patys gaminti aviamodelius ir dalyvauti varžybose.