Projekto „Žalioji jungtis“ Nordplus Junior Šiaurės ir Baltijos šalių tarptautinio bendradarbiavimo programos dalyvių susitikimas Latvijoje (2023-10-22)

Spalio 9–13 d. vyko Nordplus Junior Šiaurės ir Baltijos šalių tarptautinio bendradarbiavimo programos „Žalioji jungtis“ pirmasis mobilumo etapas – dalyvių susitikimas Latvijoje. Naukšėnų mokyklos bendruomenė svetingai priėmė svečius iš Islandijos, Estijos bei Lietuvos. Susitikime dalyvavo bei naujų idėjų sėmėsi ir trys Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos darbuotojos: Ž. Latyšovič, A. Vaitkūnienė, S. Švedova.

Mobilumo organizatoriai pakvietė apsilankyti vietiniuose avių, kanapių, ožkų ūkiuose, dirbančiuose pagal ekologijos principus. Taip pat buvo organizuota išvyka į Salacgrivos mieste įsikūrusį gamtos pažinimo centrą. Centro edukatorė pademonstravo mokymosi priemones, kūrybingai supažindinančias mokinius su vietos gyvūnija bei augalija, vaikams įdomiais būdais perteikiančias gamtos paslaptis.

Didelį įspūdį paliko apsilankymas atliekų rūšiavimo ir perdirbimo centre – čia ne tik renkamos bei rūšiuojamos atliekos, bet taip pat yra įsikūręs nedidukas išmestų daiktų muziejus, vaikams organizuojamos įdomios edukacinės programos ir dirbtuvės tvarumo bei perdirbimo temomis, rodomas trimatis kinas.

Susitikimo dalyviai surengė konferenciją, kurioje dalinosi savo gerąja patirtimi ekologijos, tvarumo, gamtosaugos ir mokinių ryšio su gamta stiprinimo temomis. Turėjome galimybę ne tik išklausyti kitų šalių atstovų pristatymus, bet ir gyvai stebėti, kaip ekologijos tema integruojama į pradinukų technologijų pamokas. Kartu su vaikais iš antrinių žaliavų kūrėme įvairius dirbinius: pieštukinę, gėles, užuolaidėlę.

Susitikimas sutapo su derliaus švente – Mykolinėmis, tad paskutinė diena prasidėjo dainomis, šokiais, šventine mokinių muge ir vaišėmis. Skirtingų šalių atstovai mokė vaikus savo liaudies šokių bei žaidimų – gerų emocijų pasisėmė tiek maži, tiek dideli.

Atsisveikinome susitarę dėl žiemos namų darbų, kuriuos kartu su mokiniais atliksime savo mokyklose. Planuojamose veiklose bus nagrinėjama žmogaus ryšio su gamta tema lietuvių liaudies papročiuose bei pasakose. Mokiniai turės galimybę palyginti savo šalies tradicijas su kitų tautų papročiais, tautosaka. Laukia įdomios ir prasmingos veiklos!