Pamokos STEAM laboratorijose (2023-10-11)

Spalio 6 dieną Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 9a klasės mokiniai lankėsi Utenos atviros prieigos STEAM centre, fizikos – inžinerijos ir astrofizikos laboratorijose.

Fizikos pamokose išnagrinėję, kas yra vidinė energija, aptarę šilumos perdavimo būdus, mokiniai atliko kūrybinį projektą „Šiltas namas“, kurį parengė metodininkas Tumas Navickas. Šio projekto tikslas – iš antrinių medžiagų ir tvirtinimo elementų suprojektuoti šiltą ateities namą, naudojantis termovizoriumi ir šilumos šaltiniu įvertinti to namo efektyvumą.

Mokiniai susiskirstę poromis įsitraukė į veiklas: aiškinosi, kokie sprendimai, statant šiltą namą, būtų efektyviausi, termovizoriumi įvertino įkaitusių kūnų temperatūros nevienalytiškumą. Baigus darbą, vyko kūrybinio projekto „Šiltas namas“ aptarimas. Mokiniai diskutavo, kokie namo konstrukciniai elementai buvo labiausiai pralaidūs, kokie sprendimai pasiteisino, o kokių reikėtų atsisakyti. Projekto dalyviai aptarė, kokie sprendimai taikomi realiose statybose, kokių sunkumų iškilo statant namą. Kūrybinis projektas „Šiltas namas“ yra tęstinis, todėl mokiniai, grįžę namo, turės parašyti savo rekomendacijas, į ką reikėtų atsižvelgti projektuojant ir apšildant energiją taupantį pastatą.

Kita dalis mokinių dirbo astrofizikos laboratorijoje ir atliko užduotis tema „Surask planetą prie kitos žvaigždės“. Jaunieji mokslininkai tyrinėjo Egzoplanetų atradimą ir jų savybes.

Žiburiečiams STEAM veiklos labai patiko. Manome, kad Utenos atviros prieigos STEAM centre apsilankysime dar ne vieną kartą. Dėkojame visai STEAM komandai.