,,Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas“ vėl mūsų mokykloje (2023-10-04)

Spalio 2–4 dienomis ,,Žiburį“ vėl aplankė visada laukiami svečiai – Lietuvos šaulių sąjungos Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9 – osios rinktinės atstovai. Šįkart savo patirtimi šauliai dalijosi su devintokais, pristatydami jiems ,,Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursą“. Šie kursai – tai  Krašto apsaugos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų projektas, skatinantis susimąstyti apie pilietiškumo vertę valstybės ir žmogaus gyvenime, ugdantis esminius gynybos įgūdžius. Įvairiose aktyviose veiklose žiburiečiai mokėsi, ištikus nelaimei, suteikti pirmąją medicininę pagalbą, susipažino su bendraisiais saugos principais. Ypač daug dėmesio sulaukė išgyvenimo pagrindų įgūdžius lavinančios užduotys. Įgytas žinias devintokai praktiškai pritaikė dalyvaudami baigiamajame 10 kilometrų žygyje. Programos dalyviai už vertingą patirtį dėkojo Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9–ajai rinktinei bei jos vadei gerb. Astai Tidikienei.