Stiprūs kartu (2023-06-30)

Birželio 19 – 23 dienomis vyko bendra stovykla ,,Stiprūs kartu, suvienijusi jaunuosius pasieniečius ir jaunuosius šaulius. Jos metu stovyklautojai mokėsi komandinio darbo paslapčių, lavino šaudymo įgūdžius, aplankė VSAT Puškų užkardą, susipažino su KASP naudojamais ginklais, išbandė jėgas kliūčių ruože „Kario keliu“, ugdė kovinę dvasią taktiniuose užsiėmimuose miške.

Pirmąją dieną stovyklautojai turėjo galimybę susipažinti su kario ekipuote, pastatyti palapinę ir bandyti apraišais persikelti per virvę. Dieną vainikavo nuostabūs pietūs, paruošti darbščių „Atgimimo“ gimnazijos virėjų. Po pietų, visi sočiai pavalgę, išbandė taiklumą ,,Airsoft“ ginklais.

Antroji diena prasidėjo lyjant lietui. Bet mokinių tai nesustabdė – puikiai nusiteikę  visi keliavo į svetingai mus priėmusią VSAT Puškų užkardą. Nuvykę susipažinome su kinologo darbo subtilybėmis ir išvydome keturkojų gelbėtojų pasirodymą. Pamatėme pasieniečių saugomus tolimus horizontus užlipę ant apžvalgos bokštelio, išbandėme naujausius ginklus, tyrinėjome sieną su kaimynine šalimi ir pamatėme kaip vyksta stebėjimo kamerų darbas.

Trečiąją dieną stovyklautojus aplankė KASP kariai. Mokiniai sužinojo, kokią ginkluotę naudoja Lietuvos kariuomenė ir liko labai sužavėti. Taip pat turėjo galimybę išbandyti  kliūčių ruožą „Kario keliu“, kuris tikrai nebuvo lengvas. Greičiausiai jį įveikę buvo pasveikinti ir apdovanoti. Sėkmė lydėjo  Danielių Ponomariovą.  Atsipalaiduoti visus kvietė ir viliojo ežero gaiva ir smėlis paplūdimyje.

Ketvirtoji diena buvo tikras iššūkis – taikydami įgytas žinias ir susikaupę jaunuoliai žygiavo į mišką, kur pasiskirstė komandomis ir  ,,kariaudami tarpusavyje“ pajuto, ką reiškia greitis, taiklumas, tinkamos priedangos užėmimas,  azartas ir bendradarbiavimas. Jaunieji pasieniečiai ir jaunieji šauliai turėjo ,,užgrobti žemėlapį“, atlaikyti priešų puolimą, išbandyti naujas taktikas ir išsaugoti vėliavą, sąžinę, garbę ir orumą.

Penktoji diena buvo skirta refleksijai ir žaidimams. Stovyklautojai susirinkę „Atgimimo“ gimnazijos stadione džiaugėsi kaitria saule ir vienas kito draugija. Visi pagaliau jautėsi laisvai – linksmai žaidė įvairiausius žaidimus, dalijosi įspūdžiais, bendravo ir reflektavo.

Stovyklautojai džiaugėsi turėję galimybę dalyvauti aktyviame ir įdomiame pilietiniame projekte. Esame dėkingi stovyklos vadovams - mokytojams F. Juchnevičiui ir A. Kolga, stovyklos svečiams, suteikusiems naujų žinių, ir virtuvės darbuotojoms, kurios skaniai maitino ir rūpinosi mumis. Ačiū jums!

Straipsnį parengė  stovyklos ,,Stiprūs kartu“ dalyvės -  Miglė ir Viktorija