Vaikų vasaros poilsio ir užimtumo stovykla „Varliukai-Žiburiukai“ (2023-06-22)

Stovyklautojai, išklausę saugaus elgesio instruktažą ir susipažinę su stovyklos veiklomis, burtų keliu skirstėsi į komandas, kūrė jų pavadinimus, piešė emblemas. Vaikai aktyviai leido laiką mokykloje ir jos kieme, miesto paplūdimyje. Mokiniai dainavo, šoko lietuvių liaudies šokius. Stovyklautojai nuvyko ir į Kriaunų etnokultūrinį muziejų, dalyvavo edukacinėje programoje ,,Vaško kumelaitė, lino uodegaitė“, pasigamino vaško žvakes, apžiūrėjo Kriaunų muziejaus eksponatus, atliko įvairias užduotis ir išsirinko labiausiai patikusį eksponatą. Po išvykos buvo organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, per kurias stovyklautojai piešė senovinius daiktus, mokėsi juos apibūdinti, lavino pažintinę kompetenciją rašydami būdvardžius. Stovyklautojai kūrė knygą ,,Laiko dulkes nubraukus“. Išvykę į gamtą smagiai leido laiką prie ežero. Kiekvienos dienos pabaigoje už atliktus darbus, pagalbą draugui, gerą elgesį, tvarką komandos kaupė taškus. Stovyklos uždarymo šventėje jie buvo susumuoti ir išrinkti nugalėtojai.

Stovyklautojai saugiai, turiningai praleido laisvalaikį. Dalyvavo įvairiose veiklose, kuriose buvo sudarytos sąlygos lietuvių kalbos puoselėjimui, pilietiškumo ugdymui, vaikų socializacijai, saviraiškai, savarankiškumui, kūrybingumui, emocinių, socialinių, pažinimo, skaitmeninių kompetencijų ugdymui, prasmingam užimtumui, edukacinei, muzikinei  ir sportinei veiklai.

Stovyklos uždarymo šventė vyko mokyklos muzikos salėje birželio 16-ąją. Mokiniai įvykdytas veiklas  pristatė mokyklos bendruomenei ir tėveliams. Vyko  sukurtos knygos ,,Laiko dulkes nubraukus“ pristatymas, organizuota stovykloje sukurtų  darbelių paroda. Dalyviai buvo apdovanoti. Mokiniai džiaugėsi vaikų vasaros poilsio ir užimtumo stovykloje praleistu laiku, o tėveliai dėkojo pedagogams už kantrybę ir išradingumą.