Žiburiečiai svečiavosi Švedijos ambasadoje (2023-06-22)

Birželio 14 d. 9–10 klasių mokiniai Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinių okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti švietimo programų koordinatorės Ingridos Vilkienės iniciatyva buvo pakviesti atvykti į Švedijos ambasadą.

Ambasadoje mus pasitiko atstovė spaudai, projektų koordinatorė Giedrė Berželionytė. Ji supažindino mus su Švedijos ambasados istorija Lietuvoje ir organizavo ekskursiją po įspūdingas ambasados sales, plačiu papasakojo apie Švediją ir ambasados veiklą.

Ambasadoje buvome apdovanoti išskirtiniu dėmesiu – su mumis pabendrauti atėjo pati Švedijos ambasadorė Inger Buxton! Sužavėjo gerb. ambasadorės nuoširdumas ir paprastumas bei nuoširdus domėjimasis Lietuva, Lietuvos mokinių gyvenimu. Ambasadorė ne tik atsakė į mokinių klausimus, bet ir  kartu su mokiniais pietavo ambasados kiemelyje.

Iš Švedijos ambasados keliavome žydų kilmės dailininko Samuelio Bako keliu. Mus lydėjusios gidės išsamiai papasakojo apie tai, kaip dailininkui pavyko išgyventi per holokaustą. Buvo įdomu skenuoti QR kodus ir ten klausyti, kaip mažas berniukas veda mus Antrojo pasaulinio karo metais nacių okupuotu Vilniumi ir pasakoja savo gyvenimo istoriją.

Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje mokiniai turėjo galimybę patirti praktiškai, kaip veikia savivalda, nes žaidė tikrai įtraukų  #Electionville žaidimą. Emocijų tikrai netrūko, nes reikėjo susitarti, suderinti pozicijas, kad būtų praktiškai išspręstos įvairios žaidimo kortelėse aprašytos problemos, iškylančios savivaldai.

Paskutinis turiningos dienos akcentas – edukacija po muziejų. Daug sužinojome apie holokausto baisumus per konkrečias istorijas, gidė įvedė mus į Samuelio Bako paveikslus labai detaliai ir įdomiai papasakodama apie dailininko kūriniuose atsiskleidžiančias metaforas. Žinoma, daug įdomių dalykų sužinojome ir apie pačią žydų tautą: jos kultūrą, raštą, kulinarinį paveldą, košerinį maistą, vaikų auklėjimą.

Visos šios turiningos dienos metu mus lydėjo Švedijos ambasados atstovė spaudai, projektų koordinatorė Giedrė Berželionytė. Ačiū, Jums, gerb. Giedre, už atidų ir labai betarpišką palydėjimą, ačiū Švedijos ambasadai už suteiktą kitokią – aktyvią ir įtraukią – pažinimo galimybę.