Iš tarptautinio jaunimo mainų Erasmus plius projekto „Magic Library“ sugrįžus (2023-06-08)

Štai ir baigėsi tarptautiniai jaunimo mainai, kur dalyvavo Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos aštuntokai ir devintokai: Vygintas Jakštonis, Augustė Česnulevičiūtė, Kristian Gavin, Dovydas Rapalis, Artūras Noreikis, Ovidijus Markevičius, Miglė Zakarkaitė. Gegužės 17-25 dienomis jie tobulėjo tarptautinio jaunimo mainų Erasmus plius projekto „Magic Library“ veiklose. Mokinius lydėjo, globojo, jais rūpinosi ir drauge aktyviai veiklose dalyvavo mokytoja Loreta Norvaišaitė. Projektas vyko Lenkijoje, Liublino vaivadijoje, Motycz Lesny miestelyje įsikūrusiame centre.

Vyko intensyvūs užsiėmimai: diskusijos porose apie skaitytas knygas, diskusijos grupėse įvairiomis temomis, sportinė veikla, vaidmenų žaidimai, literatūros vakaras, kultūrinės veiklos. Visa tai sudarė sąlygas mokiniams pagilinti bendrąsias - komunikavimo, pažinimo, socialines, iniciatyvumo ir kūrybingumo bei asmenines - kompetencijas. Taip pat projekto dalyviai išmoko geriau suvokti socialinę tikrovę ir kultūrinius skirtumus bei stiprinti tokias vertybes, kaip solidarumas, tolerancija, demokratija ir draugystė. Be to, jie turėjo galimybę kurį laiką pagyventi kartu su jaunuoliais iš kitų šalių. Mokiniai džiaugėsi, galėdami išbandyti savo anglų kalbos gebėjimus ir suprasti, kaip svarbu  ne tik mokėti reikšti savo mintis anglų kalba, bet ir pilnavertiškai dalyvauti įvairiose veiklose tarptautinėje aplinkoje.

Vygintas dalijasi savo patirtimi: „Kadangi esu dalyvavęs kituose panašiuose projektuose, galiu pasakyti, kad jau esu įvaldęs kai kuriuos metodus, todėl jaučiausi komfortiškai. Dalyvavimas ?šiame projekte man ypatingas tuo, kad buvau jaunimo grupės lyderis, padedantis mokytojai Loretai ir visai projekto organizatorių komandai įgyvendinti veiklas. O jos buvo intensyvios - daug judėjimo, aktyvumo ir energingų žaidimų lauke. Organizavome futbolo rungtynes su rumunais, kurias laimėjome. Apskritai praleistas laikas buvo vertingas, nes džiugino aktyvūs žmonės, su kuriais buvo smagu dalyvauti veiklose. Labai patiko kelionė  į Varšuvos Koperniko mokslo centrą.“

Dovydo įspūdžiai: „Ir pats projektas buvo nuostabus, ir žmonės šiame projekte - nuostabūs. Pirmąją dieną maniau, kad bus neįdomu, bet kai tik susidraugavome su rumunais ir lenkais, projektas sudomino. Dabar suprantu, kad jis iš tiesų yra naudingas. Labai nenoriu išvažiuoti, bet reikia. Tikiuosi, kad atvyksiu čia dar kartą.  Ačiū visiems už gerai praleistą laiką ir veiklas.  Ypač ačiū organizatoriams Marty ir Andrzej, ačiū tiems žmonėms, kurie gamino tokį skanų maistą. Buvo labai įdomu ir, manau, daug ko pasimokiau. Ačiū už viską.“

Ovidijaus mintys: „Šiame projekte man patiko įvairūs žaidimai, kurie buvo pritaikyti mums. Manau, visiems patiko. Džiaugiausi įdomiomis veiklomis ir lauke, ir patalpų viduje. Sužinojau apie rumunų ir lenkų literatūrą, taip pat išmokau keletą žodžių tiek rumuniškai, tiek lenkiškai. Įvertinus visas projekto veiklas, keliones į Varšuvą, Zamostę ir Krasnystaw, man viskas fantastiškai patiko, susiradau draugų. Tikiuosi, kad  palaikysime ryšį. Projektas labai patiko ir įsiminė  ilgam.“

Augustės įspūdžiai: „Kadangi projekte dalyvavau pirmą kartą, neturiu su kuo palyginti. Projektas iš tiesų naudingas kiekvienam paaugliui, kuris nori patirti ką nors nauja. Buvo labai daug aktyvių žaidimų ir veiklų, bet man labiausiai patiko išvykos į Zamostę, Liubliną ir Varšuvą. Tai buvo puiki galimybė pažinti žymiausius Lenkijos miestus. Susipažinome su lenkų ir rumunų kultūra, paragavome jų tradicinių patiekalų, bendravome su bendraamžiais. Patiko organizuojami teatriniai žaidimai, pasiruošimas jiems. Toks projektas padeda turtinti anglų kalbos žinias, nes gyvenome anglų kalbos erdvėje.“

Artūras dalijasi įspūdžiais: „Projektas  padėjo pagerinti mano anglų kalbos įgūdžius. Labai patiko žaidimai, ypač susipažįstant. Susipažinau su rumunais, jų kultūra ir istorija. Įsiminė žaidimai ir užduotys mieste. Džiaugiuosi, kad dalyvavau!“

Kristiano mintys: „Projektas labai patiko, organizatoriai puikiai subūrė bendrai veiklai  skirtingų šalių mokinius. Patiko kelionės su Marty, tikrai nebuvo nuobodu. Sužinojau ir išmokau daug naujų žodžių kitomis kalbomis.“

Miglės pamąstymai: „Jaučiuosi labai dėkinga, kad gavau galimybę dalyvauti tokiame projekte, kuris man davė daug. Sutikti nauji žmonės praturtino ir atnešė daugybę naujų įspūdžių. Seniai nesijaučiau gyvesnė, aktyvesnė ar laimingesnė  nei projekto metu. Džiaugiuosi, kad kiekviena veikla, žaidimas ar pokalbis suteikė naudos ar žinių ateičiai. Projektą palikau ir plačiai šypsodamasi, ir šiek tiek skaudančia širdimi, kad turime išvažiuoti. Iškeliavau su energijos užtaisu,  patirties bei naujų žinių bagažu ir viltimi, kad grįšiu čia ir dar kartą pamatysiu tuos pačius  veidus.“

Nors veiklos baigėsi, bet projektas tęsiasi, todėl dar daug mokinių turės galimybę gilinti bendrąsias kompetencijas bei anglų kalbos įgūdžius  dalyvaudami šiame tarptautiniame projekte.

Ačiū mokiniams ir mokytojai Loretai už pastangas ir darbą projekto metu. Už sėkmingą bendradarbiavimą dėkojame nevyriausybinėms organizacijoms „Tavo Europa“, „Heureka Generator“, mokyklos administracijai, klasės vadovėms Vilijai ir Skirmantei, projekto koordinatorei mokytojai Astrai, mokinių tėveliams bei visiems,  suteikusiems galimybę žiburiečiams išvykti ir mokytis kitose erdvėse, atrasti pasaulį ir save.