FIZIKOMETRAS 2023 (2023-06-08)

„Išsilavinimas yra tai, kas lieka, kai pamiršti, ko mokeisi mokykloje.“ A.Einšteinas

2023 m. birželio 1 dieną Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje vyko atviras Visagino miesto renginys - 8 klasių fizikos konkursas-viktorina FIZIKOMETRAS, kur dalyvavo Visagino „Gerosios vilties“ ir „Draugystės“ progimnazijų, Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos ir Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos 8-ų klasių mokiniai.

Viktorinos tikslas  - skatinti mokinių domėjimąsi fizika ir gamtos mokslais, ugdyti jų kūrybiškumą, fizikinę mąstyseną ir kultūrą.

Viktorinos FIZIKOMETRAS pradžioje visus  dalyvius su  vaikų gynimo diena pasveikino Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos direktorė Asta Bauraitė. Vadovė visiems  palinkėjo sėkmės dalyvaujant viktorinoje.

Fizikos viktorinoje pirmiausia vyko mokyklų komandų prisistatymas. Komisijos nariai davė priesaiką sąžiningai ir teisingai įvertinti kiekvieną komandos atliktą užduotį. Mokiniai turėjo greitai atlikti  fizikos testą su  kahoot programėle pagalba ir atsakyti  į 23  klausimus. Tada laukė užduotys, kur reikėjo surašyti fizikinius prietaisus, fizikinius dydžius ir formules. Taip pat buvo užduotis, kur reikėjo iššifruoti pasakytas fizikų frazes.

Mokiniai puikiai pasirodė  įveikdami praktines užduotis, kur reikėjo apskaičiuoti medinio kūno slėgį į stalo paviršių, o pasitelkus žinias apie masės centrą pastatyti kuo stabilesnį, kuo aukštesnį  ir kuo išvaizdesnį  makaronų bokštą.

I  vietą laimėjo   Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos komanda.

II  vietą užėmė Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos komanda.

III vietą laimėjo Visagino „Draugystės“ progimnazijos komanda.

IV  vieta atiteko Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos komandai.

Fizikos konkurso-viktorinos FIZIKOMETRAS sirgaliai ir  mokyklos komandos pasitikrino dalykines žinias, nuotaikingai rungtyniavo ir draugi?kai bendravo.  Tikimės, kad renginys mokiniams patiko ir jie išsinešė gerą nuotaiką! Ir kitais metais galėsime vėl susitikti viktorinoje FIZIKOMETRAS.

Renginį organizavo  fizikos vyr. mokytoja  L. Norvaišaitė ir fizikos mokytoja metodininkė  O. Reva.