EDUKACINĖ IŠVYKA ,,AVILIO DURIS PRAVĖRUS”  (2023-06-08)

2023 m. birželio 1-ąją, Vaikų gynimo dieną, Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos pirmokai išvyko į edukacinę išvyką „Avilio duris pravėrus”. Išvykos metu mokiniai tyrinėjo Ignalinos kraštą. Didelių norų vedami pasiekė Lados kalno viršūnę, vinguriuojančiais takeliais besileisdami žemyn suskaičiavo ežerus, aiškinosi, kokie medžiai, augalai auga šioje vietovėje.

Mokiniams buvo smagu leistis mediniais laipteliais ir stebėti gamtos grožį. Po to nuvyko į vienintelį Lietuvoje Bitininkystės muziejų Stripeikiuose. Čia ne tik sužinojo, kaip bitutės gyvena, kokį medų suneša, kaip bitės mato, kaip senovėje buvo kopinėjamas medus, bet ir medaus pilną korį iš prezidentės Dalios Grybauskaitės avilio ragavo. Mokiniams buvo smagu išbandyti įvairius interaktyvius stendus, sukti medų. O dar smagiau – pagauti vasaros dvelksmą besisupant ant muziejaus sūpynių ir hamakų.

Mokiniai aplankė ir Ginučių vandens malūną. Čia ne tik maišus, pilnus miltų, nuleido, girnas suko, bet ir lyginti kočėlu drabužius gavo. Pasisėmę įspūdžių parvyko į namus.