Tarptautiniai mokinių mainai (2023-05-29)

Daugiametis mokyklų bendradarbiavimas programos ERASMUS+ tarptautiniuose projektuose yra gera proga organizuoti mokymo procesą kitaip ir kitoje erdvėje. Gegužės 8 -14 dienomis Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos šeštokai ir septintokai dalyvavo tarptautiniame mokinių mainų projekte Lenkijoje, Poznanėje, kur susitiko Lenkijos, Slovakijos ir Vokietijos atstovai. Projekto dalyviai buvo svetingai priimti ir gyveno lenkų bendraamžių šeimose. Dalyvaudami įvairiose veiklose mokiniai turėjo progą tobulinti savo komunikacinę, socialinę, kultūrinę, kūrybiškumo, pažinimo kompetencijas. Mokiniai dalyvavo ugdymo procese, lankėsi pamokose, buvo aktyvūs STEAM dirbtuvių dalyviai, kur buvo sudarytos sąlygos maketuoti kompiuteriu 3D modelius, programuoti robotus, išbandyti dronų valdymą, stebėti mikropasaulį per elektroninius mikroskopus. Meno dirbtuvėse, bendradarbiaudami su bendraamžiais iš kitų šalių, mokiniai kūrė projekto logotipą, kalendorių, plakatus. Taip pat projekto dalyviai turėjo progą susipažinti su miesto istorija ir architektūra, vyko į ekskursijas, mokėsi nacionalinių šokių.

Štai kaip mokiniai apibūdino savo patirtį:

Matvej: „Man patiko veiklų įvairumas, kelionėje nebuvo nuobodu. Taip pat  patiko mane priėmusi šeima, jos nariai buvo draugiški ir bendraujantys.“

Viltė: „Man patiko kelionė, buvo įdomu nuvažiuoti į naują man  šalį, patiko visos veiklos, jos buvo įdomios, linksmos, jų buvo labai daug. Neįprasta ir tuo pačiu metu linksma  gyventi  naujoje aplinkoje. Iš kelionės grįžau prisisėmusi daug gerų įspūdžių.“

Per susitikimą buvo kuriami planai ateities projektams, užsimezgė stiprus ryšys tarp mokinių. Su nekantrumu lauksime ateinančių susitikimų, kai patys galėsime priimti delegaciją iš Lenkijos.

Nuoroda į nuotraukų galeriją https://shorturl.at/agCJY