Europos diena – KiTAIP (2023-05-10)

Gegužės 9-ąją - Europos dieną - mažieji žiburiečiai atšventė KiTaip. Tęsdami projektą „Lietuvių kompozitorių kūryba vaikams“, su Visagino Kūrybos ir menų akademijos auklėtiniais bei mokytojomis mūsų mokyklos pradinukai integruotą dailės ir muzikos pamoką tema „Lietuviškos muzikos spalvos ir atspalviai. Muzikuojame ir piešiame“ skyrė Europos dienai paminėti. Renginio tikslas – supažindinti mokinius su lietuvių kompozitorių kūryba, pasitelkiant vaikų meninius bei muzikinius gebėjimus vystyti ugdytinių meninius bei sceninius įgūdžius.

Pilnutėlė salė džiaugėsi mažųjų muzikantų atliekamais kūriniais, o pradinių klasių mokiniai stebino savo kūrybiškumu: jiems buvo skirta užduotis iš anksto per dailės pamokas parengti muzikos kūriniams iliustracijas, kurios dabar pradžiugino ne tik mokinius, bet ir mokytojus. Ypač žavėjo vaikų fantazija atskleidžiant atliekamų kūrinių pavadinimus. Piešiniuose atpažinome kompozitorės V. Purlytės „Drambliuko valsą“ ir „Vaivorykštę“, V. Neugasimovo „Spalvotą regtaimą“, A. Kubiliūno kūrinėlį „Adomėlis tinginėlis eina mokyklon“, V. Bagdono „Skudučius“, L. Povilaičio „Saulės zuikutį“, „Žiogų šokį“, „Miniatiūrą“, „Kūlverstuką“, V. Kuprevičiaus „Skambėk, pavasarėli“, V. Kudirkos mazurką „Bum-čik-čik“ bei lietuvių liaudies polką „Kai sesutės drobes audė“.

Netrūko aplodismentų mažiesiems pianistams, smuikininkams, kanklininkams, būgnininkams ir piešinių autoriams. Vaikai ne tik praturtino žinias apie lietuvių kompozitorių kūrybą, bet ir patys labai ištvermingai klausėsi kūrinėlių, ypač laukdami tų, kurie atspindėjo jų sukurtas iliustracijas. Ilgametis Visagino miestų įstaigų - Visagino kūrybos ir menų akademijos bei „Žiburio“ pagrindinės mokyklos - bendradarbiavimas parodo, kaip svarbu jaunajai kartai skiepyti meilę savo valstybei, kalbai, muzikai ir menui.

Džiaugiamės, kad Europos dieną pavyko paminėti netradiciškai ir KiTaip. Ačiū tariame projekto iniciatorėms: VKMA mokytojai Ninai Bacienei ir „Žiburio“ pradinių klasių mokytojai Loretai Čižienei, projekto įgyvendintojoms: VKMA mokytoms Gintarei Skačkauskienei, Eligijai Balbierytei, Ievai Gudienei, Skaidrūnei Baliūnaitei bei „Žiburio“ pradinių klasių mokytojoms Editai Trubilienei, Dangirai Sadovnikaitei, Daliai Česnulevičienei, Laimai Pranckūnienei, Renatai Skukauskienei, Irenai Gaidienei ir muzikos mokytojai Vitai Dūdėnienei