Trys savaitės Amerikoje (2023-04-20)

Trys savaitės Amerikoje – tiek truko Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytojos Astros Daugėlienės stažuotė už Atlanto, kurios tema „Socialinis emocinis ugdymas“ buvo aktuali visiems jos dalyviams – anglų kalbos mokytojams ir dėstytojams iš 25 pasaulio šalių.

Supažindinimas su tema ir jai skirta teorine bei praktine mokymų medžiaga tinkamiausiais metodais,  kasdieniai užsiėmimai, gilinantis į medžiagą ir ją analizuojant,  dirbant grupėse,  buvo ypatingai turiningi ir gerai organizuoti. Mokymai   vyko kalbų mokymo centre „World Learning Center“ JAV sostinėje Vašingtone, kur kiekviena diena buvo nepakartojama, nes ne tik mokytasi, bet ir dalytasi patirtimi su įvairių kultūrų atstovais.

Laikas po užsiėmimų buvo skirtas Vašingtono įžymioms vietoms: aplankyti Aviacijos ir kosmoso muziejus, Kalbų, Istorijos, Indėnų kultūros memorialai bei muziejai, Dailės galerija, Botanikos sodas bei Lietuvos ambasada JAV. O kur dar tarptautinėje kolegų kompanijoje praleisti vakarai ragaujant įvairių šalių patiekalus bei dalijantis savomis tradicijomis ir gyvenimo būdu! Dvi savaitės Vašingtone netruko prabėgti ir pakilta skrydžiui į Portlandą. Čia dalyvauta didžiausioje tarptautinėje anglų kalbos mokytojų konferencijoje TESOL. Neišdildomi įspūdžiai iš paskaitų, susitikimų, projektų pristatymų – šimtų užsiėmimų, kuriuose buvo lankomasi keturias konferencijos dienas.

Neįmanoma trumpai apsakyti šias naujų patirčių, susitikimų, naujų idėjų savaites, bet po truputį į savo veiklą įtraukti tai, ko išmokta, kas sužinota ar suvokta – būtina.