Kaip skirti gyventojų pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams 2023 metais? (2023-04-12)

Mieli žiburiečiai, mieli buvę ,,Žiburio“ mokyklos mokiniai ir visi geros valios žmonės,

nuoširdžiai prašome Jus paremti mokyklą ir paaukoti 1,2 procentus valstybei sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Jūsų suteikta materialinė parama bus skirta FLL LEGO varžybų stalo bei LEGO robotų konstruktorių rinkinių papildymui įsigyti.

Pajamų mokesčio dalis 2023 metais gali būti paskirta vieninteliu būdu ― elektroniniu, prisijungus prie Valstybinės mokesčių inspekcijos Elektroninio deklaravimo informacinės sistemos (VMI EDS) https://deklaravimas.vmi.lt/lt/Pradinis_Prisijungimo_puslapis/Prisijungimasperisorinessistemas.aspx, tiesiogiai portale (realiu laiku) užpildant ir pateikiant Prašymą pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams (FR0512 formos 05 versija[2]).

Gyventojas, prisijungęs prie EDS, turės pasirinkti (įrašyti) paramos gavėją[3] (juridinį asmenį, profesinę sąjungą ar jų susivienijimą, meno kūrėją) ir (ar) politinę partiją, gavėją identifikuojančius duomenis, skiriamą pajamų mokesčio dalį (procentais), laikotarpį, už kurį ji skiriama, pageidaujant — ir pajamų mokesčio dalies paskirtį.

Paštu atsiųsti ar kitaip pateikti popieriniai Prašymai nenagrinėjami.

Kokią pajamų mokesčio dalį galima paskirti 2023 metais?

Kaip ir praėjusiais metais, gyventojai gali paskirti iki 1,2 procentų — paramos gavėjo statusą turintiems asmenims:

Lietuvos Respublikoje įregistruotiems labdaros ir paramos fondams, biudžetinėms įstaigoms, asociacijoms, visuomeninėms organizacijoms, viešosioms įstaigoms, religinėms bendruomenėms, bendrijoms ir centrams, tarptautinių visuomeninių organizacijų skyriams (padaliniams), kitiems juridiniams asmenims (išskyrus profesines sąjungas ir profesinių sąjungų susivienijimus), kurių veiklą reglamentuoja specialūs įstatymai ir kurių veiklos tikslas nėra pelno siekimas, o gautas pelnas negali būti skiriamas jų steigėjams, dalininkams ar nariams, ir (ar) meno kūrėjams, paramos gavėjais įregistruotiems Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos tvarkomoje Meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų informacinėje sistemoje.

Kur galima pasitikslinti, ar pasirinktas asmuo yra įgijęs paramos gavėjo statusą, susirasti jo identifikacinį numerį?

Prašymo užpildymo metu gyventojui VMI EDS paieškoje pasirinkus gavėją, kartu pateikiama informacija, ar asmuo turi paramos gavėjo statusą. Be to, juridinių asmenų, įregistruotų paramos gavėjais, ir politinių partijų duomenys yra skelbiami VMI prie FM interneto svetainėje adresu https://www.vmi.lt/evmi/paramos-gaveju-ir-politiniu-partiju-duomenys.

Kaip skirti GPM 1,2 proc. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinei mokyklai?

E5 laukelyje – rašyti mokestinį laikotarpį, iki kurio skiriate paramą.

Paramos gavėjas: Visagino ,,Žiburio“ pagrindinė mokykla

Paramos gavėjo kodas: 193170510

IŠ ANKSTO DĖKOJAME UŽ JŪSŲ GERUMĄ!