Pavasario lygiadienio šventė (2023-03-21)

Kovo 20 dieną 3a klasės mokiniai su mokytoja Loreta Čižiene dalyvavo netradicinėje veikloje kitoje aplinkoje: Socialinių paslaugų centre su mokyklos partneriais – Visagino socialinės globos namų gyventojais, kuriuos atlydėjo Jūratė Kaukėnienė ir socialinės darbuotojos, susibūrė renginiui „Pavasario lygiadienio šventė“.

Apie šią dieną rašoma: „Dar XIX a. pradžioje pavasario lygiadienio apeigas lietuviai atlikdavo pasirodžius jaunam Mėnuliui. Dar senesniais laikais jaunaties metu būdavo aukojamas ir valgomas gaidys, o pavasario lygiadienio vakarai laikyti šventvakariais. Dabar lygiadienis visame pasaulyje švenčiamas kovo 20 d. kartu su Tarptautine Žemės diena – astronominiu pavasariu. Iranėnų šalyse pavasario lygiadienio metu švenčiami Naujieji Metai - Novrūzas. Senovės lietuviai tikėjo, kad lygiadienio rytą išsimaudžius upėje, tekančioje iš rytų, visus metus būsi tyras ir sveikas. Lygiadienio rytą saulė teka tiksliai rytuose. Toks paprotys praustis rytą užfiksuotas ir Velykų šventės metu, todėl tikėtina, kad kažkada Velykos buvo švenčiamos būtent per pavasario lygiadienį“.

Sužinoję, kas yra   pavasario lygiadienis, mokiniai dalijosi savo mintimis, kaip supranta šią šventę, pasinėrė į kūrybines dirbtuves ir taškavimo technika margino kiaušinius. Mokiniams ir globos namų gyventojams šventinę nuotaiką dovanojo mokytojų ansamblis ,,Šilagėlė“, kuris atliko dainas, skirtas pavasario atėjimui į žemę. Kartu su renginio dalyviais pasitelkdami ritmiškus judesius atliko ir sutartinę. Darbų technikos subtilybes padėjo aiškinti TAU savanorės  senjorės. Tolerancijos netrūko. Visi kruopščiai dirbo pasinėrę į spalvų pasaulį, nes TAU dekanė Daiva Staniukaitienė labai vaizdžiai paaiškino spalvų reikšmes, pristatė pavasario lygiadienio baltų ženklus ir simbolius. Prie vaikų kūrybinių darbų su dideliu entuziazmu prisidėjo ir TAU vadovė Asta Sieliūnienė. Betarpiškas bendravimas, vaišės nuskaidrino visų renginio dalyvių nuotaiką.

Pavasario lygiadienis suteikė naujų jėgų ir idėjų. Džiaugiamės, kad integruotos veiklos „KiTaip“ skatina mokinių bendravimo, komunikavimo, mokymo(si) kompetencijas.