Kovo 11-ąją minint – Rikiuotės konkursas (2023-03-15)

Žiburiečiai sugalvojo Kovo 11-ąją paminėti ir atsakingai, ir linksmai. Juk ši mokykla – ir jaunųjų šaulių erdvė, čia mokyklai vadovauja Šaulių organizacijai priklausanti direktorė Asta Bauraitė ir jos pavaduotoja ugdymui Zita Miškinytė-Mazūrienė. Taigi pasirinkta šventės forma – Rikiuotės konkursas. Renginys prasidėjo kovo 10 d. 9 val. pradinukų rikiuote. Šventinę nuotaiką kūrė skambančios dainos apie Tėvynę, direktorės sveikinimo žodis, autoritetinga komisija – Utenos plk. Prano Saladžiaus 9-osios rinktinės vadovybės atstovai – rinktinės vadė Asta Tidikienė, neformalaus švietimo mokytoja Kotryna Vitkūnaitė, 905 kuopos vadas Kęstutis Jatulionis, kuopos vado pavaduotojas Denis Nikitin. Tad prasidėjus konkursui mokinukai labai stengėsi: skambėjo žygio dainos, skanduotės, džiugino atliekami rikiuotės pratimai – žygiavimas, sukiniai. Smagu, kad šitaip šauniai parengti mokinius konkursui sugebėjo 1-4 klasių mokytojos ir jaunieji šauliai, kurie ir vadovavo rikiuotei.

5-10 klasių mokinių konkursą pradėjo dešimtokai. Marija ir Laurynas priminė susirinkusiesiems, kuo svarbi ir brangi Kovo 11-oji Lietuvos žmonėms. Ypatingai nuteikė skaitomi signatarų prisiminimai, širdingi direktorės žodžiai, skambantis Jaunojo šaulio pasižadėjimas. Rikiuotės konkursui ir šios grupės mokiniai buvo puikiai pasirengę, tad komisija negailėjo pagyrimų.

Buvo apdovanota drąsiausia klasė, geriausią skanduotę sukūrusi klasė, geriausiai atrodanti klasė, geriausias vadas, gražiausiai skambėjusi daina, vieningiausia ir darniausia klasė, geriausiai vykdanti komandas klasė, pagaliau klasė nugalėtoja, geriausiai pasirodžiusi Rikiuotės konkurse. Taigi apdovanotos prizais ir gera nuotaika Kovo 11-osios išvakarėse buvo visos klasės. Rikiuotės konkursas įvyko ir pavyko.