Šešėlių spektaklis pagal H. K. Anderseno pasaką „Mergaitė su degtukais“ (2023-03-02)

Vasario 22 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 10a klasės mokiniai: M. Kaleničenko, L. Glaska, K. Kobiakova, V. Šedbaraitė, D. Romačenko, M. Kaziukonis, G. Timochina - parengė jaunesniųjų klasių mokiniams šešėlių vaidinimą pagal H. K. Anderseno pasaką „Mergaitė su degtukais“. 10a klasės mokiniai kurdami šešėlių vaidinimą mokėsi kruopštumo, improvizavimo, gilinosi į šešėlio susidarymą, šešėlio fizikinę prasmę, pasitelkė vaizduotę ir kūrybingumą patys kurdami spektaklio dekoracijas, gamindami savo personažus. Dešimtokai atsakingai ruošėsi ir repetavo, jiems padėjo ir technologijų mokytojai R. Malinauskas bei D. Nikitina.

Kadangi spektaklis buvo paskelbtas kaip atviras miestui renginys, tad buvo sulaukta svečių. Į spektaklį atvyko labai laukti Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos 5b klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja eksperte A.Vitkūniene ir direktore A. Navickiene. Spektaklyje dalyvavo ir Visagino „Atgimimo“ gimnazijos fizikos mokytoja metodininkė T. Selivanova ir, žinoma, mūsų 5a ir 6a klasės žiburiečiai su lietuvių kalbos mokytoja metodininke V. V. Gediminskiene. Tikimės, kad mūsų žiburiečiams ir atvykusiems svečiams scenoje parodyta mergaitės su degtukais istorija patiko, renginys paliko gerus įspūdžius.