Mokykla pasitinka Vasario 16-ąją (2023-02-21)

Paskutinė mokslo diena prieš atostogas ypatinga visada, bet šįsyk ji paskatino ne tik džiaugtis, bet ir pasipuošti. Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai, palaikydami Mokinių tarybos iniciatyvą, vaikščiojo pasipuošę mokyklos ženkleliais ir trispalvės simboliais. O darbo dienai įpusėjus, buvo pakviesti šventiškai paminėti netrukus ateisiantį Lietuvos gimtadienį – Vasario 16-ąją.

Vyresniųjų klasių mokiniai susibūrė į komandas ir rungėsi protmūšiuose. Buvo ne tik linksma, bet ir naudinga: veikla skatino pažinti Lietuvą prisimenant jos istoriją, iškilias asmenybes, kultūros paminklus, gamtos įdomybes. Mokiniai ne tik demonstravo savo gebėjimą dirbti komandose, bet ir praturtėjo žinių.

5-6 klasių mokiniai ir pradinukų atstovai susibūrė į mokyklos salę koncerto, tik ne kaip žiūrovai, o renginio dalyviai. Ketvirtokai šoko, antrokai dainavo, penktokai ir šeštokai deklamavo pačių sukurtus eilėraštukus, papuoštus irgi savo iliustracijomis. Na, o renginio pabaigoje visi užtraukė „Žemėj Lietuvos“.

Patys mažiausieji – pradinukai – taip pat šventė. Jų koncerto žiūrovais buvo net tik mokyklos mokytojai, bet ir vaikų darželio „Ąžuoliukas“ priešmokyklinukai.

Po renginių gerai nusiteikusios visos klasės vėl kibo į mokslus. Šilta, gera, jauku  buvo didelio ir mažo žiburiečio širdyje baigiantis darbo dienai. O ant mokyklos langų jau kurį laiką „gyvenantys“ trispalviai paukštukai, rodos, linksmai mojo kiekvienam, išeinančiam iš mokyklos linkėdami spalvingų atostogų ir džiugios Vasario 16-osios šventės. Šventinį rytą mokyklos langai nušvis dar ir trispalvėmis vėliavomis.