Paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena (2023-01-31)

Sausio 27 d. Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Šią dieną, kaip atmintiną, patvirtino Jungtinių Tautų Organizacija, nes 1945 metų sausio 27 dieną buvo išvaduotas Aušvico lageris Lenkijoje, kuriame naciai sunaikino pusantro milijono žmonių, iš kurių beveik 1,1 milijono – žydų.

Mokyklos 10 a klasės mokiniai dalyvavo integruotose veiklose: per pilietiškumo pagrindų pamokas žiūrėjo ir aptarė filmą ,,Sunaikintas pasaulis“, sužinojo daugiau faktų apie nacių vykdytus nusikaltimus žmoniškumui, nagrinėjo istorinius šaltinius, o per dailės pamokas savo mintis ir jausmus išreiškė piešiniais ir mokyklos fojė parengė savo darbų parodą apie filmą ,,Sunaikintas pasaulis“.

Per etikos pamokas 8–10 klasių mokiniai aptarė Yad Vashem institucijos sukurtą parodą ,,Šoa: kaip žmogus galėjo tai padaryti?“

Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos paminėjimas švietimo įstaigoje ir dėmesys šiai jautriai temai leidžia tikėtis, jog jaunoji karta dar mokyklos suole įgis aiškų suvokimą, kokias grėsmes kelia totalitarizmas.