Atmintis gyva. Ji liudija (2023-01-18)

Sausio 13-osios rytą, 8-ą valandą, Visagino „Žiburio“ mokykloje užgeso visos šviesos ir languose įsižiebė žvakučių liepsnelės – mokyklos bendruomenė dešimčiai minučių pritilo atiduodama pagarbą Lietuvos laisvės gynėjams, prieš 32 metus atsilaikiusiems prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją ir apgynusiems atkurtos valstybės Nepriklausomybę. Deja, ne visiems buvo lemta laisva Lietuva pasidžiaugti – Sausio 13-ąją minime žuvusiųjų pavardes, įvertindami neįkainojamą jų auką, o pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ žvakių liepsnelės dar labiau visus suburia, nes tampa vienybės, atminimo ir pergalės ženklu. Po pirmosios pamokos, skirtos Laisvės gynėjų dienai paminėti, pradinukų, vyresniųjų mokinių, mokytojų, mokyklos darbuotojų krūtines papuošė neužmirštuolių žiedeliai.

Pasibaigus pamokoms daugelis neatsisveikino. Mat netrukus susitiko prie Atminties laužų. Kai kurie žiburiečiai išdidžiai vilkėjo plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės 905 kuopos jaunųjų šaulių uniformas. Nors mokiniai tą nepamirštamą sausio 13-osios naktį žino tik iš pasakojimų, tačiau jie puikiai suvokia tąkart parodytos Lietuvos žmonių vienybės svarbą. Atmintis gyva ir liudija.