Paaiškėjo V Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados nugalėtojai (2022-12-19)

Nenumaldomai artėja metų sandūra. Adventas. Dienos maža. O vakarai tokie ilgi, paslaptingi ir kupini laukimo. Greitai vėl imsime sukti naują laiko ratą. Išties, metų ratas greitai apsisuko ir vėl Visagino ,,Žiburio“ pagrindinėje mokykloje organizuotas V Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados miesto etapas. Įveikę pirmąją olimpiados užduotį – etnokultūros pažinimo testą, mokiniai susirinko į mokyklos salę atlikti vaizdinio savo etnokultūrinės veiklos ir raiškos pristatymo su komentarais.

Antrąją olimpiados dalį pradėję mokyklos šeimininkai  akcentavo, kad kiti olimpiados etapai vyks jau 2023 metais, kai Lietuvoje bus minimi  ir kaip  Klaipėdos krašto, Aukštaitijos ir Dzūkijos (Dainavos) metai, tad tikrai yra kuo  didžiuotis, nes esame Aukštaitijos – didžiausio regiono – atstovai. Būtent Aukštaitijos krašto tradiciniuose audiniuose ir nacionaliniuose kostiumuose vyrauja linksmos, šviesios spalvos. Būtent aukštaičio pirkia natūraliai įsikomponavusi tarp kalvelių ir ežerėlių atrodo tokia jauki ir šviesi, o ulyčios vasarą stebina puikiais želdynais ir dar dažnai išsaugotu senoviniu gėlių darželiu, šalia kurio atsiranda vietos ir lietuviškam Rūpintojėliui.  Būtent Aukštaitijoje giedamos tūkstantmetės aukštaičių dainos – sutartinės. Šios dainos yra išlaikiusios archajišką muzikinę ir poetinę formą. Sutartinių dermės liudija labai seną kilmę, tad 2010 m. sutartinės buvo įtrauktos į UNESCO reprezentatyvų žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Olimpiados dalyvius ir vertinimo komisiją maloniai nuteikė adventinė pradinių klasių moksleivių, o vėliau ir  mokyklos anglų kalbos mokytojos, Ignalinos krašto folkloro ansamblio ,,Čiulbutė“ atstovės Astros Daugėlienės padovanotos dainos.

Padrąsinantį  žodį olimpiados dalyviams tarė ir mokyklos direktorė Asta Bauraitė. Ir mokiniams, ir vertinimo komisijai ji palinkėjo sėkmės.

Kitą dieną paaiškėjo ir rezultatai. 5-7 klasių grupėje pirmąją vietą laimėjo Aušrinė Gudaitė, antrąją – Ūla Dubakaitė, trečiąją – Viltė Tajevskytė. 8-10 klasių grupėje pirmoji buvo Marija Kaleničenko, antrąją vietą laimėjo Viltė Šedbaraitė, trečiąją – Laurynas Glaska.

Sveikiname olimpiados laimėtojus!