Ir pažaidė, ir daug sužinojo (2022-11-23)

Šią savaitę 5a ir 6b klasių mokiniai nukeliavo į jau šventiškai besipuošiantį Vilnių. Pirmiausia mokiniai apsilankė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose. Čia mokinius pasitiko ekskursijos vadovė ir pakvietė pažintinei edukacijai „Su Vyčio ženklu“. Mokiniams buvo įdomu sužinoti apie Žemutinės pilies kasinėjimo darbus, išgirsti, kaip toje pilyje buvo gyvenama, kokiais buities darbais žmonės čia užsiėmė. Ypač patiko žiburiečiams tai, kad jie galėjo rankomis paliesti avalynę, pinigines, rankines – eksponatus, sukurtus pagal vitrinose saugomus originalus.

Mokiniai keliaudami iš salės į salę ne tik klausėsi gidės pasakojimo, bet ir žaidė: turėjo išgirsti ir užrašyti atsakymus į klausimus, pateiktus žaidimo „Su Vyčio ženklu“ knygelėje. Aplankę muziejų, valdovų menes, mokinukai dar ir kryžiažodį išsprendė. Antra visaginiečių stotelė - Žaislų muziejus. Čia mokiniai diskutavo apie vaizduotės galią, mokėsi žaidimų su atsitiktiniais daiktais. Susipažinę su muziejaus ekspozicija, žiburiečiai mielai pažaidė su iš XIX ir XX amžių atkeliavusiais žaislais. Na, o pabaigoje laukė pasivaikščiojimas po sostinės senamiestį: aplankyta Prezidentūra, senieji Vilniaus universiteto rūmai, Šv. Onos bažnyčia. Mokiniai į Visaginą sugrįžo laimingi: ir pažaidė, ir daug sužinojo.