Tolerancijos namas (2022-11-21)

Lapkričio 16-ąją daugelyje pasaulio šalių minima tarptautinė Tolerancijos diena. Tolerancija mus moko mandagumo, supratingumo, pakantumo kitų atžvilgiu, suvokimo, kad kiekvienas žmogus yra unikalus. Tolerancija įpareigoja mus į kitokius nei mes žvelgti atvirai, pagarbiai, suvokiant, kad būtent savo skirtingumu ir esame įdomūs. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis - Tolerancijos namas – išaugo ir mūsų mokyklos fojė.

Jis skatina susimąstyti, jog žmonės gyvena visuomenėje lyg daugiabutyje, kuriame kaimynai skirtingi, bet vis dėlto visi privalo sugyventi taikiai. Ir labai blogai, jei retsykiais tą taikų gyvenimą sutrikdo pyktis kitam. Toleranciją turime suvokti kaip kito žmogaus orumo pripažinimą, net jeigu ir nesutinkame su juo. Todėl labai svarbu kalbėti apie savo artimą aplinką, kurioje gyvename. Mokiniai tai ir darė: tolerancijos tema kalbėjo ir diskutavo per istorijos, etikos pamokas.

Simboliškas tolerancijos daugiabutis, kuriame skirtingi ne tik gyventojai, bet ir jų kambariai, primins mums apie svarbiausius pagarbumo kitam žmogui principus, kurių neturime pamiršti kasdieniame gyvenime.