STEAM veiklos. Mokomės kitaip (2022-11-21)

palio 16 d. Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 9a klasės mokiniai mokėsi Utenos regioniniame STEAM centre. Biologijos - chemijos laboratorijoje devintokai aiškinosi ir nustatė, kuriame vandens mėginyje yra šlapalo. Robotikos - IT laboratorijoje mokėsi programuoti ir valdyti robotus, jungti įvairias elektros grandines. Fizikos laboratorijoje mokytojai - fizikai pristatė žiburiečiams įvairius fizikos prietaisus, tad mokiniai sužinojo apie slėgį ir magnetus. Devintokai stebėjo superlaidumo taikymą, magnetinės levitacijos reiškinį, sužinojo, kad paritaikius elektromagnetinę indukciją šiais laikais galima sukonstruoti nuostabių įrenginių: vienas tokių - traukinys, kuris tiesiogine prasme skrieja, o ne važiuoja bėgiais.

Astrofizikos laboratorijoje išklausėme pasakojimus apie saulės dėmes, saulės aktyvumą ir jo pasekmes. Mokiniai buvo supažindinti su saulės teleskopu, sužinojo, kokių įdomių veiklų galima atlikti astrofizikos laboratorijoje. Veiklos mokiniams labai patiko, nes jie galėjo eksperimentuoti ir kurti, o svarbiausia, mokytis įdomiai. Ekskursija buvo labai naudinga ir įdomi.