Paminėjome Kovos su prekyba žmonėmis dieną (2022-10-23)

Spalio 18 d. minima Kovos su prekyba žmonėmis diena. Šios dienos minėjimo tikslas - skleisti žinią apie prekybos žmonėmis pavojus. Prekyba žmonėmis yra viena skaudžiausių socialinių problemų šiuolaikinėje visuomenėje, kurioje aukomis dažnai tampa vaikai ir jaunimas. Skurdas, ekonominiai, politiniai, socialiniai sunkumai, geresnio gyvenimo siekis skatina daugelį žmonių, ypač jaunų, palikti gimtuosius namus ir ieškoti laimės kitur. Deja, tokie ieškojimai kartais gali virsti tikru košmaru. Žmogaus kančia ir skausmas kai kam sukrauna pelną.

Tad siekdami atkreipti vyresniųjų klasių mokinių dėmesį į galimas rizikas, organizavome prevencines klasių valandėles, į kurias atvyko Utenos aps. Visagino policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Onutė Pernavienė. Susitikimuose su mokiniais pareigūnė atkreipė dėmesį į įvairias žmogaus išnaudojimo formas: nepilnamečių įtraukimą į vagystes, prostituciją, reketavimą, fiktyvias santuokas. Mokiniams buvo išsamiai paaiškinta, kokiomis formomis yra išnaudojami žmonės, kaip nusikaltėliai ieško aukų. Akcentuota, kad kiekvienas iš mūsų galime tapti nusikaltėlių preke, jeigu tik būsime patiklūs, nesidomėsime, kas vyksta aplink mus.