Europos kalbų diena (2022-10-04)

Pirmadienį, rugsėjo 26-ąją, Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje užsienio kalbų mokytojai organizavo Europos kalbų dieną. Renginys, turtingas įvairiausių užduočių, buvo dedikuotas Karalienei Elžbietai II. Visi mokiniai, nuo mažiausių iki vyriausių, buvo pakviesti įsivaizduojamu ekspresu pakeliauti po Dainų, Šviesos, Miškų, Fantazijos, Sporto, Proto bokštų, Gudručių karalystes ir, be abejo, aplankė Jungtinę Karalystę. Mokiniai susipažino su Europos kalbų teminiais žodynais, vaidino ir dainavo užsienio kalbomis, žaidė karališkosios šeimos pamėgtus žaidimus, vertė karalienės Elžbietos II posakius, kūrė gyvuosius portretus, žodžių pievą, žaidė Europos šalių žaidimus, susirungė protmūšiuose.

Štai 8a klasės mokinės Miglės Zakarkaitės įspūdžiai: „Ši diena prasidėjo dainuojant Muzikos karalystėje. Su mokytojomis ieškojome dainų, turinčių tam tikrus žodžius, ir mankštinomės pagal muziką. Fantazijos karalystėje galėjome pasijusti ir režisierių, ir aktorių kailyje - kūrėme savo teatrus, vaidinome pasakas, stengdamiesi įterpti ir Europos kalbų žodžių. Tačiau smagiausia ir įdomiausia buvo Jungtinėje Karalystėje, kai turėjome persirengti. Kiekvienas akimirkai galėjo tapti karaliene bei jos šeimos nariais - atkurti nuotraukas. Oi, kiek buvo džiaugsmo visiems!“

Laikas praskriejo tiesiog nepastebimai. Dirbta daug, intensyviai, įtraukiančiai, linksmai – tai išties puikus būdas pažinti Europos kalbas ir kultūras.