Atminties keliu (2022-09-25)

Rugsėjo 23-oji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Tad neatsitiktinai šiandien Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos fojė visų dėmesį patraukė stendas, skatinantis susimąstyti apie Holokaustą, kaip tragediją, lėmusią čia gyvenusių žydų – Lietuvos piliečių – netektį. Žinojimas, kad už kiekvieno skaičiaus, rodančio, kiek šios tautybės žmonių buvo sunaikinta, stovi konkretūs žmonės su savo gyvenimo istorijomis, likimais, ir šiandien negali palikti abejingų.

Žiburiečiai, dalyvaudami Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti organizuotoje pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“, klausėsi mokytojų pasakojimų apie Lietuvoje gyvenusią žydų bendruomenę ir masinį žydų naikinimą Antrojo pasaulinio karo metu. Devintokai ir dešimtokai, pasirinkę potemes, patys savarankiškai ieškojo informacijos ir per pilietiškumo pamokas surengė pristatymus savo klasės draugams. Prisilietę prie skaudžios istorijos puslapių, mokiniai lauko akmenėlius puošė atminties simbolika. Jie bus padėti artimiausioje žudynių vietoje.