Susitikimas su rašytoja, dramaturge ir vertėja Laima Vince- Sruoginis (2022-09-19)

Vos spėjo žiburiečiai pasibaigus vasarai apsiprasti su darbo dienos laiką matuojančiu mokyklos skambučiu, o vyriausieji – dešimtokai, devintokai ir aštuntokai - jau skubėjo į pamokas kitose erdvėse: rugsėjo 8 d. Visagino kultūros centro Amerikietiškoje erdvėje jie turėjo susitikti su rašytoja, dramaturge ir vertėja Laima Vince-Sruoginis. Ši JAV ir Lietuvoje dirbanti bei gyvenanti rašytoja mokinius pakvietė kūrybinėms veikloms.

Pirmiausia  Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Miškinytė –Mazūrienė pristatė birželio mėnesį vykdytą vaikų socializacijos projektą ,,Pažindamas (-a) Tėvynės praeitį, įsirašau joje“, o įdomiose ir turiningose projekto veiklose   dalyvavę dešimtokai Viltė, Laurynas  ir Deimantas savo įspūdžius ir patirtis  išdėstė parengtuose pristatymuose  apie atrastą artimo jiems Aukštaitijos regiono istoriją, laisvės kovas.

Netrukus mokiniams apie savo spalvingą gyvenimo kelią papasakojo Laima Vincė-Sruoginis. Rašytoja atskleidė, kokius sunkumus ir išbandymus teko patirti jos šeimai ir kitiems pabėgėliams iš Lietuvos stengiantis įsitvirtinti naujoje erdvėje bei siekiant, kad Amerika niekada nepripažintų Lietuvos kaip sovietų dalies. Vėliau garbinga viešnia pristatė savo knygą „Apie anuos nepamirštamus laikus. Juozo Lukšos-Daumanto ir Nijolės Bražėnaitės susirašinėjimas“. Mokiniai susidomėję klausėsi kūrinio  atsiradimo istorijos,  skaitomų knygos ištraukų, atskleidusių nepaprastus Lietuvos partizanų vado Lukšos-Daumanto  ir jo mylimosios jausmus ir Tėvynei, ir vieno kitam. Jų laiškai liudijo, kad šie žmonės, gindami Lietuvos nepriklausomybę, nedvejodami jai paaukojo savo asmeninę laimę.

Visus sudomino ir Jurgio Didžiulio, gerai žinomo dainų autoriaus ir atlikėjo, filmas apie Amerikos lietuvių istorijas. Keliami klausimai, kas yra lietuvis, ką reiškia būti lietuviu ne Lietuvoje, paskatino mokinius po filmo peržiūros nuoširdžiai išsakyti savo požiūrį diskusijoje, į kurią juos pakvietė rašytoja.

Netrukus LaimaVince-Sruoginis  pakvietė į kūrybinio rašymo dirbtuves. Mokiniai susipažino su  istorijų užrašymo metodika, gavo praktinių užduočių. Kai mokiniai baigė veiklas, lietuvių kalbos mokytojos turėjo galimybę dalyvauti seminare ,,Kūrybinio rašymo metodika“.

Iš kūrybinių dirbtuvių Visagino kūrybos centro Amerikietiškoje erdvėje dalyviai išsiskirstė ir pasisėmę  patirties, ir įkvėpti kūrybiškumui, ir sušildyti nepaprastos asmenybės  nuoširdumo.