Laiškai į praeitį (2021-03-11)

Gerbiamasis Kunigaikšti Gediminai,

Mikalojau Konstantinai Čiurlioni,

Loreta Asanavičiūte...

Taip popieriaus lape laiškus iš širdies į praeitį pradėjo daugelis ,,Žiburio“ mokyklos 5-10 klasių mokinių. Žiburiečiai atsiliepė į Lietuvos Respublikos Prezidento kvietimą padėkoti laisvą Lietuvą kūrusiems šalies valdovams, visuomenės veikėjams, menininkams – visiems Lietuvos herojams. Savo mokytojų paskatinti mokiniai noriai domėjosi iškilių Lietuvos kūrėjų darbais, pasakojo jiems apie šiandienę Lietuvą, nuoširdžiai dėkojo už galimybę gyventi laisvoje tėvynėje.

Vyresnieji, kurie gerai įvaldę informacines technologijas, rašė ir siuntė elektroninius laiškus, o penktokai ir šeštokai savo mintis pasirinko rašyti ranka – juk laiškai į praeitį. Kad ypatingiems adresatams skirti laiškai nepasimestų, juos reikėjo įmesti į penkiasdešimtyje Lietuvos vietų esančias pašto dėžutes. Didelį voką su žiburiečių padėkomis ir svajonėmis į šalia paminklo Mikui Petrauskui esančią pašto dėžutę Palūšėje, Ignalinos rajone, atvežė pati mokyklos direktorė Asta Bauraitė,  mokytojos Astra ir Skirmantė.

Galima pasidžiaugti, kad žiburiečiai  suvokia, kiek daug ypatingų žmonių kūrė Lietuvą. Galima pasidžiaugti, kad žiburiečiai  moka nuoširdžiai padėkoti.