Be patyčių (2019-04-02)

Gėris, draugystė, empatija nugali visus sunkumus. Svarbu išmokti mylėti aplink esančius, pagelbėti bėdoje, užjausti ir paguosti. Šiais metais kovo mėnuo paskelbtas sąmoningumo didinimo mėnesiu „Be patyčių“. Tokiu būdu visuomenė skatinama įvairiomis veiklomis stabdyti patyčias ir kitą skaudinimą.

Mūsų mokyklos mokiniai įvairiomis priemonėmis įgyvendindami savo idėjas taip pat sutelkė dėmesį į patyčių problemą. Pirmų klasių mokiniai dalyvavo „Gražių žodelių kūrime“, antrokai mokėsi kalbėti apie savijautą, nuotaiką ir jausmų pažinimą. Jie siūlė įvairius geros nuotaikos receptus, patarė bendraklasiams, kaip galima nugalėti pyktį ir nerimą. Klasėse buvo organizuotos valandėlės patyčių mažinimo tema. Mūsų trečiokai mokyklą įvardijo kaip savo antruosius namus, todėl ieškojo būdų, kaip prisidėti prie jaukumo mokykloje kūrimo. Be to, trečiokai mokėsi puoselėti draugiškus santykius ir sukūrė „Susitaikymo gėlę“. 4-6 klasių mokiniai mokėsi atjautos, supratimo ir draugiškumo žiūrėdami filmą „Gerumo stebuklas“. Su septintos klasės mokiniais buvo aptariama, kaip netapti abejingais, diskutuojama apie pagalbos prašymo svarbą. Visi 5-10 klasių mokiniai dalyvavo socialinio plakato „Blogį nugalėk gerumu“ kūrime.

Ankstyvosios prevencijos programos mokykloje vykdomos visus mokslo metus, todėl tikime, kad visa mokyklos bendruomenė palaiko gyvenimo be patyčių idėją.