Mūsų mokykla dalyvauja projekte (2013-02-05)

Nuo šių mokslo metų ,,Žiburio” mokykla dalyvauja ,,Pagrindinio ugdymo pirmojo koncentro ( 5 – 8 kl.) mokinių esminių kompetencijų ugdymo” projekte.

Projekto paskirtis – rasti veiksmingų būdų, kaip ugdyti ir vertinti 5-8 klasių mokinių mokėjimo mokytis, komunikavimo gimtąja kalba ir gamtamokslinę kompetencijas, parengti tam reikalingas mokymo ir vertinimo priemones.

Mokykloje įgiję bendrųjų ir dalykinių kompetencijų pagrindus jauni žmonės gebės:

• įžvelgti mokymosi prasmę dabar ir ateityje;

• apgalvotai priimti sprendimus;

• lanksčiai ir kūrybiškai veikti sparčiai kintančiame pasaulyje;

• pasirūpinti savimi ir kitais;

• saugiai ir atsakingai elgtis aplinkoje.”

(Projektas ,,Pagrindinio ugdymo pirmojo koncentro ( 5 – 8 kl.) mokinių esminių kompetencijų ugdymas” MOKINIUI IR MOKYTOJUI.2012)

Projekto paskirtis nulėmė, kad projekte dalyvauja lietuvių kalbos, fizikos, chemijos ir biologijos mokytojai. Jie dar praeitų metų spalio mėnesį savo žinias gilino projekto seminaruose Vilniuje, o šiais metais lankėsi projekto partnerių – Visagino ,,Verdenės” ir Ignalinos rajono Vidiškių gimnazijose, kur turėjo galimybę stebėti ten vykusias 5 – 8 klasių lietuvių kalbos ir gamtamokslių dalykų pamokas, aiškinosi bendrųjų kompetencijų ugdymo svarbą.

2013 – 01-29 projekto pertneriai ( Visagino ,,Verdenės” gimnazijos konsultantai bei Ignalinos rajono Vidiškių gimnazijos mokytojai) lankėsi mūsų mokykloje. Čia jie stebėjo lietuvių kalbos, fizikos, chemijos ir biologijos pamokas. Vėliau prie apskrito stalo diskutuota apie projekto veiklą, aptartos lankytos pamokos.

Kitas projekto susitikimas – koordinatorių iš Vilniaus vizitas į mūsų mokyklą - vyks 2013-03-05.